Za kierownicą z pięcioma promilami

Środa, 28 stycznia 2015 (12:08)

Policjanci z Brodnicy w woj. kujawsko-pomorskim zatrzymali w pobliskim Osieku kompletnie pijanego kierowcę. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu aż 5 promili alkoholu.

Wczoraj ok. godz. 16 policjantów zaalarmowała kobieta, która najpierw zauważyła parkujący wężykiem samochód, a potem zabrała kierowcy kluczyki. Sam 51-letni kierowca nie zamierzał jednak wychodzić z auta -  najprawdopodobniej zasnął, bo kiedy policjanci dotarli na miejsce i otworzyli drzwi, mężczyzna dosłownie wypadł się z samochodu.

Kierowcy udało się dmuchnąć w policyjny alkotest. Na wyświetlaczu pojawił się "imponujący" wynik - 5 promili. Wezwali lekarza, który zbadał pijanego mężczyznę - stwierdził on, że kierowcy nic poważnego nie grozi i może zostać przewieziony do aresztu. 

51-latek stracił już prawo jazdy, kiedy wytrzeźwieje zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Grożą mu 2 lata więzienia.

(abs)

Paweł Balinowski

Reklama

CZYTAJ TAKŻE NA RMF24.PL

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Łódź: Pijany i pod wpływem narkotyków uciekał przed policją

    Prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 25-latek, który zasnął za kierownicą, a po obudzeniu go przez policjantów zaczął uciekać samochodem. Po zatrzymaniu dodatkowo okazało się, że mężczyzna... więcej