​Świętokrzyskie: Pijany kierowca ciężarówki zatrzymany

Piątek, 24 lipca (13:49)

1,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca ciężarówki, którego w czwartkowe popołudnie (23 lipca) zatrzymała skarżyska policja. Niewykluczone, że mężczyzna pił podczas jazdy. W kabinie samochodu funkcjonariusze znaleźli puste i niedopite butelki po alkoholu.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Damian Klamka /East News
Zdj. ilustracyjne
/Damian Klamka /East News

Jarosław Gwóźdź - oficer prasowy skarżyskiej policji - poinformował, że funkcjonariusze zatrzymali kierowcę ciężarówki po tym, gdy jadąc ulicą Młodzawy w Skarżysku-Kamiennej przekroczył dozwoloną prędkość.

W trakcie kontroli okazało się, że mieszkaniec Wielkopolski już w ubiegłym roku stracił prawo jazdy. Decyzją Sądu Rejonowego w Kaliszu mógł prowadzić jedynie pojazdy ciężarowe.

Reklama

"Uwagę funkcjonariuszy zwróciły leżące w kabinie kierowcy puste, częściowo upite i pełne puszki oraz butelki z piwem. Od 38-latka wyczuwalna była także woń alkoholu. Kiedy został przebadany alkomatem wyszło na jaw, że jest nietrzeźwy. W jego organizmie znajdowało się 1,5 promila alkoholu" - przekazał funkcjonariusz

Funkcjonariusze uniemożliwili mu dalszą podróż. Kierowcy grozi do dwóch lat więzienia. 

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Lubelskie: Jazda próbna 33-latka skończyła się w rowie

    33-letni obywatel Ukrainy przed zakupem samochodu chciał sprawdzić możliwości pojazdu. Wybrał się na jazdę próbną. Zakończyła się ona wypadkiem i rozbiciem samochodu. Kierowca był pod wpływem... więcej