RMF24: 18-latek ujął pijanego kierowcę. Zabrał mu kluczyki

Środa, 22 kwietnia 2015 (14:25)

18-latek z Polic zauważył mężczyznę, który pił alkohol w pubie, a potem wsiadł do samochodu i chciał odjechać. Chłopak, uczeń jeden z polickich szkół średnich, zabrał mu kluczyki ze stacyjki. 60-latkiem zaopiekowali się policjanci. Jak się okazało, miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /RMF FM
Zdj. ilustracyjne
/RMF FM

Chwilę przed północą 18-letni Michał idąc ulicą Grunwaldzką w Policach zauważył, jak kierowca opla nieudolnie odjeżdża spod jednego z pubów. Chłopak widział wcześniej tego mężczyznę, jak pił alkohol. Obserwował jak kierowca chwiejnym krokiem, słaniając się na nogach wsiada za kółko i odjeżdża. Mężczyzna miał problem z wycofaniem auta. Kilka razy wjechał w mur pobliskiego budynku.

18-latek podbiegł do pojazdu i zakazał 60-latkowi odjeżdżać. Zaproponował nawet, że odprowadzi go do domu. Mężczyzna uparł się jednak na nocną jazdę na podwójnym gazie. Kiedy znowu próbował odjechać, Michał wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki.                 

Reklama

Jak ustalili później policjanci, 60-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymano mu prawo jazdy. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Informacja własna

RMF24.pl

Zobacz również

  • Opolskie: Pijany mężczyzna uszkodził siedem nowych samochodów

    W piątek na drodze koło Olesna (woj. opolskie) mężczyzna prowadzący ciągnik siodłowy wjechał do rowu. Mężczyźnie nic się nie stało, jednak uszkodzeniu uległ ciągnik siodłowy i siedem nowych... więcej