Pijany mężczyzna wjechał w ogrodzenie kościoła w centrum Krakowa

Poniedziałek, 26 sierpnia 2013 (15:45)

1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał dziewiętnastoletni mieszkaniec Krakowa, który w nocy z soboty na niedzielę staranował samochodem ogrodzenie kościoła św. Krzyża.

Zdjęcie

Strażnicy ujęli sprawcę zniszczenia kościoła św. Krzyża /Straż Miejska
Strażnicy ujęli sprawcę zniszczenia kościoła św. Krzyża
/Straż Miejska

Strażnicy miejscy patrolujący centrum miasta usłyszeli około pierwszej w nocy potężny huk dobiegający z okolicy Teatru im. J. Słowackiego. Kiedy przybiegli na miejsce ich oczom ukazał się niecodzienny widok. Zobaczyli samochód osobowy wbity w ogrodzenie kościoła, a wokół zniszczone jego elementy - cegły i metalowe pręty.

Z samochodu wysiadało właśnie dwóch młodych mężczyzn. Na widok strażników rzucili się do ucieczki. Ten, który kierował samochodem, pobiegł w stronę Plant Krakowskich. Uciekał ulicą Westerplatte do ulicy Kopernika. Tam schował się za zaparkowanymi pojazdami.

Reklama

Na szczęście goniący go strażnik zauważył jego kryjówkę i chwilę później mężczyzna z założonymi kajdankami siedział już w radiowozie. Z relacji innego patrolu wynikało, że chwilę wcześniej nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Dyżurny Straży Miejskiej wezwał w tym czasie Policję, Straż Pożarną oraz pogotowie ratunkowe. Lekarz pogotowia zdecydował o przewiezieniu kierującego autem do szpitala na obserwację, a Straż Pożarna zabezpieczyła teren wokół kościoła.

Nietrzeźwy dziewiętnastolatek stanie teraz przed sądem.

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Straż Miejska
Więcej na temat:pijany kierowca | Kościół | Kraków

Zobacz również

  • Małopolskie: Protest na zakopiance. Podwykonawcy nie otrzymują pieniędzy

    Od godz. 11 w Naprawie na zakopiance pikietują podwykonawcy odcinka drogi S7 Lubień-Naprawa, którzy nie otrzymali zapłaty za wykonane roboty. Zaległości generalnego wykonawcy firmy IDS-BUD za... więcej