Pijany kierowca bmw uciekał przed policją. Wpadł w szkolne ogrodzenie

Wtorek, 5 marca 2013 (14:46)

Kilkuminutowy pościg po ulicach Lęborka zakończył się zatrzymaniem pijanego kierowcy bmw, który niszcząc ogrodzenie, wjechał na teren szkoły. Pijany kierowca miał ponadto sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Zdjęcie

Pościg za pijanym kierowcą w Lęborku /KWP Gdańsk
Pościg za pijanym kierowcą w Lęborku
/KWP Gdańsk

Kilka minut przed godziną 3 nad ranem, na ul. Kossaka do kontroli drogowej nie zatrzymał się policjantom kierowca czerwonego bmw. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg, do którego włączyły się pozostałe patrole.

Pozostający bez szans na ucieczkę kierowca bmw wjechał w jednokierunkową ulicę a następnie stracił panowanie nad pojazdem i niszcząc ogrodzenie, wjechał na teren szkoły na ul. Al. Wolności. Policjanci wyciągnęli z samochodu zataczającego się kierowcę, którym okazał się 21-latek mający w orgazmie prawie 1,5 promila alkoholu.

Reklama

Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do komendy, gdzie trzeźwieje w policyjnej celi. Dzisiaj będzie przesłuchany i usłyszy zarzuty.

Za ucieczkę przed policją, jazdę pod wpływem alkoholu, złamanie sądowego zakazu oraz spowodowanie kolizji drogowej grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:wypadek | pościg

Zobacz również

  • Dolnośląskie: Wypadek na A4 pod Wrocławiem. Są utrudnienia

    Po godzinie 9.00 na odcinku między węzłami Pietrzykowice i Wrocław Południe zderzyły się dwa samochody osobowe oraz ciężarówka - donosi "Gazeta Wrocławska". Nie ma informacji o rannych. więcej