Pijany kierowca bmw uciekał przed policją. Wpadł w szkolne ogrodzenie

Wtorek, 5 marca 2013 (14:46)

Kilkuminutowy pościg po ulicach Lęborka zakończył się zatrzymaniem pijanego kierowcy bmw, który niszcząc ogrodzenie, wjechał na teren szkoły. Pijany kierowca miał ponadto sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Zdjęcie

Pościg za pijanym kierowcą w Lęborku /KWP Gdańsk
Pościg za pijanym kierowcą w Lęborku
/KWP Gdańsk

Kilka minut przed godziną 3 nad ranem, na ul. Kossaka do kontroli drogowej nie zatrzymał się policjantom kierowca czerwonego bmw. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg, do którego włączyły się pozostałe patrole.

Pozostający bez szans na ucieczkę kierowca bmw wjechał w jednokierunkową ulicę a następnie stracił panowanie nad pojazdem i niszcząc ogrodzenie, wjechał na teren szkoły na ul. Al. Wolności. Policjanci wyciągnęli z samochodu zataczającego się kierowcę, którym okazał się 21-latek mający w orgazmie prawie 1,5 promila alkoholu.

Reklama

Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do komendy, gdzie trzeźwieje w policyjnej celi. Dzisiaj będzie przesłuchany i usłyszy zarzuty.

Za ucieczkę przed policją, jazdę pod wpływem alkoholu, złamanie sądowego zakazu oraz spowodowanie kolizji drogowej grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:wypadek | pościg

Zobacz również

  • Jaworzno: Spowodował wypadek. Miał cztery promile alkoholu we krwi

    Ponad 4 promile alkoholu w organizmie miał 46-letni kierowca, który we wtorek spowodował wypadek w Jaworznie. Prowadzony przez niego samochód czołowo zderzył się z innym, obaj kierowcy zostali... więcej