Pijani wracali autem znad morza. Przejechali pół Polski

Poniedziałek, 19 sierpnia 2013 (14:16)

Policjanci ze Złotoryi na Dolnym Śląsku zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na podwójnym gazie wracali z weekendu nad morzem. Kierowca auta nie tylko był pijany, ale też nie miał prawa jazdy. Mężczyźni zostali zatrzymani kilka kilometrów od domu - udało im się przejechać pół Polski.

Zdjęcie

Policja apeluje o pomoc w odnalezieniu sprawcy /RMF FM
Policja apeluje o pomoc w odnalezieniu sprawcy
/RMF FM

Funkcjonariusze dostali od jadącej do pracy koleżanki informację o podejrzanie poruszającym się aucie. We wskazany rejon wysłano patrol, który zatrzymał do kontroli auto z dwoma mężczyznami. Okazało się, że 24-latek siedzący za kierownicą miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie i nie posiada prawa jazdy. Siedzący obok 34-letni właściciel auta także był pijany - mężczyzna odpowie za udostępnienie pojazdu pijanemu.

Mężczyźni powiedzieli funkcjonariuszom, że wracają z weekendu nad morzem. Zatrzymano ich 8 kilometrów przed miejscowością, gdzie mieszkają.

Reklama

Kierowca zostanie ukarany za za jazdę po alkoholu.

Barbara Zielińska-Mordarska

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Świętokrzyskie: Pijana 47-latka jechała pod prąd trasą S7

    Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 47-latkę, która jechała pod prąd trasą S7 w pobliżu Kielc. Badanie alkomatem wykazało dwa promile alkoholu w jej organizmie. więcej