Pijani rodzice, z zakazem prowadzenia pojazdu, dachowali

Środa, 18 lipca (12:51)

Do skrajnie nieodpowiedzialnej sytuacji na drodze doszło w województwie kujawsko-pomorskim. Kierująca samochodem osobowym kobieta miała 2 promile alkoholu we krwi i sądowy zakaz prowadzenia pojazdu. Auto dachowało, ale pięcioosobowej rodzinie nic się nie stało.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Damian Klamka /East News
Zdj. ilustracyjne
/Damian Klamka /East News

Jak podaje policja, 38-letnia kobieta uderzyła w barierę energochłonną na drodze wojewódzkiej nr 255 między miejscowościami Strzelce i Rzadkwin. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierująca citroenem xantia, na prostym odcinku drogi, straciła panowanie nad pojazdem, uderzyła w barierę, po czym dachowała.

Oprócz kobiety samochodem podróżował jej 33-letni mąż oraz trójka dzieci, z których najmłodsze miało zaledwie 2 miesiące.

Reklama

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, zbadali trzeźwość kierującej. Miała 2 promile alkoholu we krwi, a siedzący obok niej mąż był w jeszcze gorszym stanie - badanie alkomatem wykazało 3 promile we krwi.

Co więcej, oboje mieli sądowy zakaz prowadzenia pojazdów - kobieta do stycznia przyszłego roku, a jej partner dożywotni.

Tymczasem dzieci, po wizycie u lekarza, trafiły pod opiekę rodziny. Rodzice w tym czasie trzeźwieli w areszcie.

38-letniej kobiecie grozi pięć lat więzienia. Sprawą zajmie się także sąd rodzinny.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Tragedia pod Bielskiem Podlaskim. Nie żyje 19-latek

    W nocy ze środy na czwartek doszło do tragicznego wypadku pod Bielskiem Podlaskim. Pijany kierowca audi stracił panowanie nad pojazdem, który następnie uderzył w ogrodzenie i drzewo. W wyniku... więcej