Łódź: Pijany i pod wpływem narkotyków uciekał przed policją

Poniedziałek, 18 maja (16:17)

Prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 25-latek, który zasnął za kierownicą, a po obudzeniu go przez policjantów zaczął uciekać samochodem. Po zatrzymaniu dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie ma prawa jazdy i jest pod wpływem narkotyków.

Zdjęcie

zdj. ilustracyjne /Damian Klamka /East News
zdj. ilustracyjne
/Damian Klamka /East News

Jak poinformowała st. asp. Marzanna Boratyńska z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łodzi, w poniedziałek (18 maja) przed godz. 8, policjanci zostali powiadomieni kierowcy, który spał w samochodzie z włączonym silnikiem, stojącym na pasie ruchu na ul. Paderewskiego.

"Gdy funkcjonariusze dojechali na miejsce zgłoszenia, zauważyli stojący samochód z włączonymi światłami stop. Za kierownicą spał młody mężczyzna. Mundurowi zapukali w szybę, a gdy kierowca się ocknął zaczął uciekać" - wyjaśniła.

Reklama

Policjanci ruszyli w pościg. Po kilku kilometrach mężczyzna porzucił auto i zaczął uciekać pieszo. Szybko jednak został ujęty przez mundurowych.

"W trakcie prowadzonej interwencji okazało się, że 25-latek nie posiada prawa jazdy, a dodatkowo jest pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna jest pod wpływem narkotyków" - dodała st. asp. Boratyńska.

Podczas przeszukania golfa policjanci znaleźli marihuanę.

Wkrótce mężczyzna ma usłyszeć kilka zarzutów m.in. kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli, spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz jazdy bez uprawnień, co zagrożone jest karą do 5 lat więzienia. 

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Mazowieckie: Auto wypadło z ronda, w środku trzech pijanych

    Samochód wypadł z ronda w Sękocinie Nowym i dachował. Jechały nim trzy pijane osoby. Mężczyzna podejrzewany o kierowanie pojazdem miał 1,5 promila - poinformował rzecznik stołecznej policji... więcej