Czujność policjanta zapobiegła tragedii

Wtorek, 14 maja 2013 (12:40)

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie 50-letni mieszkaniec gminy Łopiennik Górny. Został on zatrzymany przez policjanta Wydziału Ruchu Drogowego krasnostawskiej komendy, który po służbie prywatnym samochodem jechał na zakupy.

W poniedziałek wieczorem policjant Wydziału Ruchu Drogowego z krasnostawskiej komendy jadąc ulicą Polewaną w Krasnymstawie, zauważył nadjeżdżającego z przeciwka forda.

Pojazd jechał lewym pasem ruchu, zmuszając funkcjonariusza do zjazdu na pobocze. Policjant nabrał podejrzeń, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Czujny funkcjonariusz zawrócił za podejrzanym samochodem i na pobliskim rondzie zatrzymał kierującego.

Reklama

Okazał się nim 50-letni mieszkaniec gminy Łopiennik Górny. Od kierującego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Policjant powiadomił o zaistniałym fakcie dyżurnego krasnostawskiej policji. Po chwili na miejscu był już patrol Policji.

Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że 50-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjantom tłumaczył, że kilka godzin wcześnie wypił tylko dwa piwa. Mężczyzna został zatrzymany.

50-latek odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:policja

Zobacz również

  • Podlaskie: Czołowe zderzenie z ciężarówką. Jedna ofiara

    Jedna osoba zginęła w wypadku auta osobowego z ciężarowym w sobotę po południu na drodze krajowej nr 61, na odcinku Łomża-Stawiski – podała podlaska policja. Droga jest zablokowana. Zorganizowano... więcej