50 pijanych kierowców na małopolskich drogach

Wtorek, 7 stycznia 2014 (11:20)

​W ciągu trzech dni przedłużonego weekendu styczniowego na małopolskich drogach doszło do 14 wypadków, w których 17 osób zostało rannych. Ponadto ujawniono blisko 50 pijanych kierujących.

Zdjęcie

Małopolska Policja wykonuje rocznie 700 tys. kontroli /Policja
Małopolska Policja wykonuje rocznie 700 tys. kontroli
/Policja

"Ponownie zwracamy się z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie rozwagi i rozsądku na drodze, a zwłaszcza o jazdę w trzeźwości" - czytamy na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Policjanci przypominają również, że każda kontrola drogowa - niezależnie od przyczyny podjęcia interwencji - związana jest z kontrolą trzeźwości kierującego. 

Reklama

Policja małopolska rocznie wykonuje średnio 700 tys. tego typu kontroli.

Nocny pościg w Krakowie

W nocy z poniedziałku na wtorek na terenie Nowej Huty policjanci zatrzymywali do rutynowej kontroli drogowej  przejeżdżające  samochody. Kierujący Daewoo Nubirą, widząc patrol policji,  przyspieszył  i zaczął uciekać w kierunku ul. Odmętowej. 

Po krótkim pościgu  policjanci zatrzymali pojazd. Podczas próby legitymowania agresywnie zachowujący się kierujący uderzył drzwiami samochodu policjanta, gwałtownie ruszył i odjechał kolejne kilkaset metrów. 

Po pościgu pojazd został ponownie zatrzymany. Kierowca i jego pasażer  próbowali uciec na piechotę, ale natychmiast zostali zatrzymani. Podczas zatrzymania  pasażer  samochodu  również był bardzo agresywny. Odpychał i szarpał  interweniujących policjantów. Policjant i policjantka odnieśli drobne obrażenia.

Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi. 26-letni kierujący  miał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymani byli także pod wpływem narkotyków - test wykazał obecność amfetaminy.  

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Artykuł pochodzi z kategorii: Akcje policyjne

Zobacz również

  • Pijany motocyklista próbował potrącić policjanta

    Rybniccy stróże prawa zatrzymali nietrzeźwego motocyklistę. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, podczas ucieczki próbował potrącić policjanta. więcej