Zderzenie dwóch tirów. Krajowa "22" była zablokowana przez kilka godzin

Czwartek, 24 stycznia 2013 (13:12)

Renault przewożący stare pojazdy zderzył się bocznie z ciężarówką daf podczas wymijania się na drodze krajowej nr 22 w pobliżu miejscowości Licheń. Jeden z kierowców trafił do szpitala. Po kilkugodzinnej blokadzie drogi, policjanci wprowadzili ruch wahadłowy.

Zdjęcie

Zderzenie boczne dwóch tirów /KWP Gorzów Wielkopolski
Zderzenie boczne dwóch tirów
/KWP Gorzów Wielkopolski

Do zdarzenia doszło w nocy 24 stycznia 2012 roku około 2.00. Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich został powiadomiony, że na drodze krajowej nr 22 doszło do zdarzenia drogowego. Na miejsce skierowano natychmiast patrol funkcjonariuszy oraz policjantów ruchu drogowego, którzy potwierdzili zdarzenie. Okazało się, że w miejscowości Licheń z nieustalonych przyczyn doszło do zderzenia bocznego dwóch samochodów ciężarowych - renault oraz daf. 

Zderzenie dwóch tirów

liczba zdjęć: 4

Kierowca renault przewożący stare pojazdy jadący od strony Strzelec Krajeńskich w trakcie manewru wymijania się z ciężarówką daf zderzył się z nią bocznie. W wyniku czego obaj kierowcy stracili panowanie nad pojazdami. Kierowca renault zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo uderzył w przydrożne drzewo, natomiast kierowca daf zjechał na lewe pobocze, gdzie także uderzył w drzewo.

Reklama

W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została przewieziona do szpitala w Drezdenku. Na szczęście nic poważnego się nie stało. Na czas wydobywania unieruchomionego na części jezdni pojazdu odbywał się ruch wahadłowy. Obecnie droga jest całkowicie przejezdna i ruch na niej odbywa się bez zakłóceń.

Strzeleccy policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach

Pamiętajmy, że ostatnie częste opady śniegu i niskie temperatury powodują, że na drogach robi się bardziej ślisko, dlatego ważne jest aby zachować większy odstęp od jadącego przed nami pojazdu. Zmniejszmy prędkość dostosowując ją do panujących na drodze warunków. Pamiętajmy, że w czasie opadów śniegu i zmiennych temperatur wydłuża się droga hamowania. Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w tym okresie jest szczególnie uzasadnione.

Policjanci ze strzeleckiej drogówki podczas codziennej służby kontrolują dziesiątki pojazdów. Wzmożona ilość uczestników ruchu drogowego w okresie ferii, nieznajomość drogi, pośpiech - szeroko pojęta brawura, to najczęstsze przyczyny wielu zdarzeń drogowych.

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport Drogowy

Więcej na temat:wypadek

Zobacz również

  • Warszawa: Wypadek z udziałem autobusu. Kierowca wjechał w zaparkowane samochody

    We wtorek (7 lipca) doszło do wypadku z udziałem autobusu miejskiego w Warszawie. Jak podaje reporter TVN Warszawa - kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w trzy zaparkowane na ulicy... więcej