Zabrze: 1501 kontroli kierowców

Wtorek, 22 stycznia 2013 (15:48)

Policjanci z Zabrza oraz z policji autostradowej przeprowadzili wspólne działania, mające na celu uniemożliwienie dalszej jazdy nietrzeźwym kierowcom. Podczas działań skontrolowano ponad 1500 kierowców. Co jest miłym zaskoczeniem, wszyscy kierowcy okazali się trzeźwi...

Zdjęcie

Wzmożone kontrole kierowców w Zabrzu /KWP Katowice
Wzmożone kontrole kierowców w Zabrzu
/KWP Katowice

Działania pod kryptonimem "Trzeźwość" zostały przeprowadzone w miniony piątek w godzinach od 18.00 do 3.00. Czternastu policjantów z drogówki, rozlokowanych w różnych częściach Zabrza, kontrolowało trzeźwość kierowców. Ich wyniki są dużą, pozytywną niespodzianką. Mundurowi skontrolowali trzeźwość ponad 1501 kierowców.

Okazało się, że 1499 kierowców było bez zarzutów. W kilku przypadkach policjanci - za wyjątkiem badania stanu trzeźwości kierowców - przeprowadzili kilka dodatkowych badań przy użyciu narkotesterów. W dwóch przypadkach badania te dały wynik pozytywny, co spowodowało że z kierowcami udano się do punktu pogotowia ratunkowego, gdzie zgodnie z procedurami pobrano od nich krew do badań.

Reklama

Dopiero ich wyniki dają odpowiedź, czy faktycznie popełnili oni przestępstwo, jakim jest kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem narkotyków.

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport Drogowy

Więcej na temat:kontrol | policja

Zobacz również

  • Olej wyciekł na A1. Utrudnienia w kierunku Łodzi

    Pomiędzy węzłami Kowal i Kutno Płn. na A1 występują utrudnienia drogowe w kierunku Łodzi. Służby usuwają z drogi olej, który wyciekł z samochodu ciężarowego. więcej