Zabił 19-latkę i uciekł. Apel policji po tragedii w Wólce Lubelskiej

Wtorek, 17 grudnia 2013 (11:18)

Policja apeluje do wszystkich osób, które mogły być świadkiem śmiertelnego potrącenia 19-latki w Wólce Lubelskiej. - Na chwilę obecną w dalszym ciągu badamy tę sprawę - mówi w rozmowie z Raportem Drogowym INTERIA.PL sierżant Kamil Gołębiowski z Lublina.

Zdjęcie

Do tragicznego zdarzenia doszło w Wólce pod Lublinem /Mapy.interia.pl /INTERIA.PL
Do tragicznego zdarzenia doszło w Wólce pod Lublinem
/Mapy.interia.pl /INTERIA.PL

Do wypadku doszło o godz 16.45 w sobotę na drodze krajowej nr 82. Dziewczyna została potrącona na przejściu dla pieszych w momencie szczytowego ruchu. To daje nadzieję, że zdarzenie mogło widzieć dużo osób.

Według relacji świadków, którzy do tej pory rozmawiali z policją, sprawca jechał ciemnym samochodem. - Zostały zabezpieczone nagrania z monitoringu i na tej podstawie wytypowano blisko 60 samochodów, które mogły uczestniczyć w zdarzeniu. Są to samochody z terenu całej Polski, bo to jest droga krajowa - mówi w rozmowie z Raportem Drogowym sierżant Gołębiowski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Reklama

- Policjanci sprawdzają wytypowane samochody. W czynnościach biorą też jednostki z innych miejscowości, które pomagają nam w sprawdzaniu tych aut - dodaje Gołębiowski. - Na razie nie ma przełomu w prowadzonym postępowaniu. Weryfikujemy informacje, które udaje nam się pozyskiwać i robimy wszystko, żeby ustalić sprawcę - stwierdza.

Postępowanie utrudnia fakt, że kamery nie obejmowały swoim zasięgiem miejsca, w którym doszło wypadku.

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport Drogowy

Zobacz również

  • Dolnośląskie: 12-kilometrowy korek na A4 pod Wrocławiem

    12 kilometrów długości ma zator pojazdów na autostradzie A4 pod Wrocławiem. Spowodowany jest on zwężeniem trasy w związku z remontem wiaduktu. Zalecany jest objazd - najlepiej już od węzła Legnica... więcej