Wzmożone kontrole kierowców na ulicach Zabrza

Piątek, 25 stycznia 2013 (11:57)

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Zabrzu prowadzą dziś wzmożone działania pod kryptonimem "TRZEŹWOŚĆ". Podstawowym celem tej akcji jest ustalenie i zatrzymanie kierowców, którzy kierują samochodami po spożyciu alkoholu oraz zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez tych uczestników ruchu drogowego.

Zdjęcie

Policja podczas akcji "TRZEŹWOŚĆ" /KWP Katowice
Policja podczas akcji "TRZEŹWOŚĆ"
/KWP Katowice

W trakcie prowadzonych działań policjanci przede wszystkim kontrolują stan trzeźwości kierowców. Nie oznacza to jednak, że zrezygnują z takich czynności jak kontrole dokumentów oraz kontrole sposobu przewożenia dzieci.

Dzisiejsze działania rozpoczęły się o godzinie 6.00. Do godziny 9.00 policjanci skontrolowali stan trzeźwości ponad 400 kierowców. Z dalszej jazdy wyeliminowano 38-letniego kierowcę, który znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyzna kierował fordem transitem. Kontroli policyjnej został poddany przy ulicy Grunwaldzkiej. Badanie urządzeniem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,12 mg/l.

Reklama

Akcja ma trwać przez cały dzień.

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport Drogowy

Więcej na temat:akcja | policja

Zobacz również

  • Na A4 spłonął samochód. Trasa na Wrocław była zablokowana

    Strażacy ugasili samochód, który zapalił się na opolskim odcinku autostrady A4. Na czas akcji ratowniczej droga w kierunku Wrocławia była zablokowana. więcej