Wypadek na DK 11. Jedna osoba zginęła

Poniedziałek, 20 czerwca 2016 (08:45)

Jedna osoba zginęła w wypadku, do którego doszło w Sierakowie Śląskim w powiecie lublinieckim - donosi "Dziennik Zachodni". Zderzyły się samochód dostawczy i ciężarówka. Droga krajowa nr 11 jest zablokowana w kierunku Olesna.

Zdjęcie

zdj. ilustracyjne /Przemysław Ziemacki /East News
zdj. ilustracyjne
/Przemysław Ziemacki /East News

Do zdarzenia doszło nad ranem, kilkanaście minut po godz. 4.00. Przy skrzyżowaniu z ulicą Dobrodzieńską w Sierakowie Śląskim samochód dostawczy zjechał na przeciwległy pas ruchu podczas wejścia w łuk i zderzył się z TIR-em, nadjeżdżającym z kierunku Olesna.

Kierowca samochodu ciężarowego nie doznał poważnych obrażeń. Samochodem dostawczym podróżowali m.in. obywatele Ukrainy. Trzech z nich zostało rannych. Czwarta osoba - kierowca w wieku około 45 lat - zginęła na miejscu.

Reklama

Interweniowały trzy zastępy straży pożarnej i trzy zastępy ratownictwa medycznego - donosi "Dziennik Zachodni".

Okoliczności wypadku bada policja. Zorganizowano objazd przez Dobrodzień. Utrudnienia mogą potrwać do godzin południowych.

Jak donosi "Dziennik Zachodni", na terenie całego woj. śląskiego od rana panują trudne warunki drogowe. Po nocnych opadach deszczu jest bardzo ślisko, widoczność jest ograniczona.


Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport Drogowy

Zobacz również

  • Wypadek na zakopiance. Korek ma kilka kilometrów

    Wypadek na zakopiance w podkrakowskich Mogilanach. W środę (2 grudnia) dwa samochody osobowe zderzyły się z ciężarówką. Są utrudnienia - informuje "Gazeta Krakowska". więcej