Wypadek ciężarówki pod Piotrkowem. Kolej jeździ objazdami

Sobota, 27 czerwca 2015 (07:58)

Dwóch podróżnych zostało lekko rannych po zderzeniu w piątek wieczorem ciężarówki i pociągu TLK Warszawa-Katowice. Po wypadku ruch pociągów na trasie Koluszki-Częstochowa jest wstrzymany na obu torach, składy są kierowane na objazdy - poinformowało PKP PLK.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /INTERIA.PL
Zdj. ilustracyjne
/INTERIA.PL

W wypadku na przejeździe kolejowym pod Piotrkowem Trybunalskim dwie osoby zostały lekko ranne i służby medyczne opatrzyły je na miejscu, pozostałym pasażerom nic się nie stało - poinformował PAP w piątek wieczorem Maciej Dutkiewicz z Wydziału Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Pasażerowie pociągu już udali się autobusową komunikacją zastępczą do Katowic i Częstochowy, skąd wyruszą w dalszą podróż; część podróżnych pojechała taksówkami do Radomska i Piotrkowa, a rodzina z trójką dzieci do Kołobrzegu - relacjonował Dutkiewicz.

Do wypadku doszło w piątek o godz. 19.47 na szlaku Piotrków-Rozprza na trasie między Koluszkami a Częstochową.

Reklama

Jak podało PKP PLK, ruch pociągów na tym odcinku jest wstrzymany na obu torach. Pociągi kierowane są trasami okrężnymi - od Częstochowy przez Zduńską Wolę, Łódź do Koluszek (analogicznie z Koluszek do Częstochowy). Na odcinku Częstochowa-Koluszki wprowadzono zastępczą komunikację autobusową.

Pasażerowie na stacjach i w składach są informowani o zmianach w organizacji ruchu - zapewnił Dutkiewicz. 

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

-----

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport Drogowy

Zobacz również

  • Góra Kalwaria: Autobus wjechał w drzewo. Kilka osób rannych

    Co najmniej trzy osoby zostały ranne po wypadu autobusu rejsowego w Górze Kalwarii na Mazowszu - informuje RMF FM. Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 79. więcej