Wymusił pierwszeństwo i spowodował wypadek drogowy

Środa, 22 maja 2013 (14:13)

4 osoby ranne, to skutek wypadku, do którego doszło wczoraj w Dereźni Solskiej. 20-letni kierowca skody przewożący dwie 18-letnie pasażerki, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującej daewoo.

Zdjęcie

Wymusił pierwszeństwo i doprowadził do wypadku /KWP Lublin
Wymusił pierwszeństwo i doprowadził do wypadku
/KWP Lublin

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 15.00. Na skrzyżowaniu ulic Krzeszowskiej i Granicznej w Biłgoraju zderzyły się dwa pojazdy marki skoda i daewoo.

Ze wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że kierowca skody poruszając się drogą podporządkowaną, zlekceważył znak stop i wjechał na drogę z pierwszeństwem przejazdu. Tą z kolei drogą prawidłowo poruszało się daewoo, za kierownicą którego siedziała 45-letnia mieszkanka gminy Harasiuki. Doszło do zderzenia obu pojazdów, które zostały wyrzucone na pobocze skrzyżowania.

Reklama

Jak ustalili policjanci, kierowcą skody był 20-letni mieszkaniec Warszawy podróżujący z dwiema 18-latkami z Biłgoraja. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Wszyscy uczestnicy zdarzenia trafili z obrażeniami ciała do szpitala.

Jak się okazało 45-latka oraz jedna z 18-latek doznały złamań, natomiast dla 20-letniego kierowcy skody i drugiej z pasażerek tego pojazdu skończyło się na stłuczeniach. Policjanci w chwili obecnej wyjaśniają dokładne okoliczności tego wypadku.

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport Drogowy

Więcej na temat:wypadek

Zobacz również

  • ​Podhale: 11-latek za kierownicą wiózł ośmioletniego brata

    Zakopiańscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę fiata. Okazało się, że jest nim 11-latek, który wiózł w samochodzie swojego ośmioletniego brata. Mama dzieci obserwowała wszystko, idąc... więcej