Wrocław: Nietrzeźwy kierowca uderzył autem w filar wiaduktu

Sobota, 11 maja 2013 (11:03)

Wstrzymany ruch pociągów po jednym z trzech torów wiaduktu kolejowego nad ul. Zielińskiego we Wrocławiu to efekt wypadku, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę. Nietrzeźwy kierowca uderzył autem w jeden z filarów wiaduktu.

Jak powiedział Łukasz Dutkowiak z biura prasowego dolnośląskiej policji, do wypadku doszło tuż po północy. - Mężczyzna, który jak się później okazało miał 2,3 promila alkoholu w organizmie, przejeżdżając pod wiaduktem uderzył w jeden z filarów - relacjonował Dutkowiak.

W wyniku uderzenia filar został całkowicie zniszczony. Jak powiedział rzecznik prasowy PKP PLK Mirosław Siemieniec, tuż po wypadku całkowicie wstrzymano na wiadukcie ruch pociągów. - Po ocenie uszkodzenia wiaduktu przez komisję, po godzinie od wypadku ruch został przywrócony na dwóch z trzech torów - powiedział Siemieniec.

Zdaniem rzecznika utrudnienia na wiadukcie mogą powodować opóźnienia pociągów od kilku do kilkunastu minut. - W pierwszej kolejności zostanie postawiona tymczasowa konstrukcja zastępująca uszkodzony element, a później odbudowany właściwy filar - dodał Siemieniec.

Reklama

Dutkowiak poinformował także, że droga pod wiaduktem została zamknięta dla samochodów i ruchu pieszego.

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport Drogowy