Widzisz pirata drogowego? Zgłoś go na policję

Sobota, 17 sierpnia 2013 (19:38)

Jeśli widzisz wyprzedzanie "na trzeciego" czy pod górę, spychanie na pobocze albo podejrzewasz, że ktoś jest pijany - zgłoś takiego kierowcę na policję. Dziś pirat drogowy spowodował karambol: zderzyło się 19 samochodów, jedna osoba zginęła. Mundurowi przypominają, że reagują i czekają na sygnały od kierowców.

Zdjęcie

/Marcin Bielecki /PAP
/Marcin Bielecki /PAP

- Kierowcy dzwonią do nas, jeżeli dojdzie do sytuacji, że dany uczestnik ruchu złamał przepisy drogowe. Reagujemy na wszystkie sygnały, ruch drogowy stara się zatrzymać osobę, która została wskazana przez zgłaszającego. Wyciągamy odpowiednie konsekwencje - zapewnia rzeczniczka komendy w Goleniowie Julia Filipczuk.

Coraz częściej kierowcy nagrywają to, co dzieje się na drodze. Takie filmy pomagają ukarać sprawcę.

- Czasami kierujący twierdzi, że nie mamy dowodów, natomiast w obecnych czasach telefonów komórkowych kierowcy lub pasażerowie nagrywają takich kierowców. Wówczas nagranie jest dla nas dowodem i na tej podstawie możemy ukarać kierowcę, który złamał przepisy - dodaje Filipczuk.

Reklama

W Babigoszczy na krajowej "trójce" w Zachodniopomorskim doszło do karambolu. Zderzyło się tam aż 19 samochodów, a 11 osób zostało rannych. Sprawcą wypadku najprawdopodobniej jest kierowca, który wyprzedzał "na trzeciego" - jego pasażer zginął na miejscu.

Michał Zieliński

Magdalena Jadach

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport Drogowy

Więcej na temat:Babigoszcz | wypadek | pirat drogowy

Zobacz również

  • Warszawa: Przejechał policjantce po nodze. Miał trzy promile we krwi

    We wtorek wieczorem (26 maja) policjanci zatrzymali w Warszawie mężczyznę, który próbował uniknąć kontroli drogowej i przejechał policjantce po nodze. Uszkodził też radiowóz. mężczyzna miał w... więcej