Tragiczny wypadek w Mikołowie. Nie żyje 59-latek potrącony na przejściu

Wtorek, 31 grudnia 2019 (10:20)

We wtorek rano, w centrum Mikołowa na Śląsku, doszło do tragicznego wypadku. Na oznaczonym przejściu dla pieszych potrącony został 59-latek. Mężczyzna zginął. Do zdarzenia doszło przy ul. Wyzwolenia, w okolicy skrzyżowania z dk 81, tzw. wiślanką.

Zdjęcie

Wypadek /INTERIA.PL
Wypadek
/INTERIA.PL

Sierż. szt. Ewa Sikora z mikołowskiej komendy poinformowała, że kierujący volkswagenem passatem, jadąc w kierunku skrzyżowania z wiślanką, nie zachował należytej ostrożności i na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 59-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej.

Kierujący volkswagenem 53-latek był trzeźwy. Pobrano krew w celu ustalenia, czy kierujący nie był pod wpływem narkotyków. Policjanci wciąż pracują w miejscu wypadku, był tam także prokurator.

Reklama

Do wypadku doszło na drodze dwupasmowej w kierunku centrum handlowego. Jeden z pasów jest całkowicie zablokowany, ale policja informuje, że ruch - choć wahadłowo - odbywa się płynnie i nie tworzą się korki. 

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport Drogowy

Zobacz również

  • Łódzkie: Śmiertelne potrącenie rowerzysty na DK91

    W wypadku na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Borowiecko zginął rowerzysta. Trasa została zablokowana zarówno w kierunku Radomska, jak i Piotrkowa Trybunalskiego. Wyznaczono objazdy. więcej