Tragiczny wypadek na autostradzie A1

Środa, 22 marca 2017 (07:52)
Aktualizacja: Środa, 22 marca 2017 (08:14)

Autostrada A1 na pomorskim odcinku pomiędzy węzłami Stanisławie i Swarożyn w kierunku Łodzi jest już przejezdna. Ruch odbywa się tylko jednym, wolnym pasem z dopuszczalną prędkością 50 km. Nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia.

Zdjęcie

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku /RMF
Policja wyjaśnia okoliczności wypadku
/RMF

Ponad 12 godzin trwało usuwanie skutków wypadku na pomorskim odcinku autostrady A1, na 22 kilometrze niedaleko Swarożyna w kierunku Łodzi. We wtorek ok. 17 samochód ciężarowy przewożący kontenery przewrócił się na bok i uderzył w barierę w pasie rozdziału. Jedna osoba zginęła, a jedna została ciężko ranna. Operator Centrum Kontroli Ruchu autostrady A1 poinformował, że odcinek został odblokowany ok. 5.30 w środę.

Przejazd autostradą na pomorskim odcinku pomiędzy węzłami Stanisławie i Swarożyn nadal jest utrudniony. Operator wyjaśnił, że z powodu zniszczeń nawierzchni drogi oraz bariery zamknięta jest ok. 300-metrowa część pasa szybkiego. Na pasie wolnym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km. Nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia. W środę ma się rozpocząć naprawa nawierzchni i mostowej bariery.

Reklama


Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport Drogowy

Zobacz również