Toruń: Otwarto nowy most drogowy

Poniedziałek, 9 grudnia 2013 (17:31)

W Toruniu otwarto największy most łukowy w Polsce. - To jest most który można sklasyfikować w pierwszej dziesiątce największych mostów tego typu w Europie - powiedział projektant Krzysztof Wąchalski.

Zdjęcie

Nowy most ma udrożnić ruch samochodowy w Toruniu /TVN/x-news /TVN/x-news
Nowy most ma udrożnić ruch samochodowy w Toruniu
/TVN/x-news /TVN/x-news

Każde z przęseł ma 270 metrów długości i 50 wysokości. Nowa przeprawa przez Wisłę kosztowała ponad 750 milionów złotych.

Otwarcie nowego mostu ma być ułatwieniem dla mieszkańców Torunia, którzy do tej pory na drugą stronę Wisły mogli dotrzeć tylko jedną, zazwyczaj zakorkowaną trasą - mostem im. Józefa Piłsudskiego, który powstał w latach 30. ubiegłego wieku.

Reklama

- Zamysł był połączenia starej, średniowiecznej architektury i natury. Jedyną formą, która temu sprostała, to są łuki - powiedział Wąchalski.

- Budowaliśmy kilka lat, ale opłacało się. To ważna arteria komunikacyjna. Będzie to obiekt, który przez 100 albo więcej lat Torunianie będą mieli dla siebie - stwierdził Michał Zaleski, prezydent miasta Torunia.

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Nowy most w Toruniu oficjalnie otwarty (TVN/x-news)

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport Drogowy

Więcej na temat:Toruń | most

Zobacz również

  • Małopolskie: Protest na zakopiance. Podwykonawcy nie otrzymują pieniędzy

    Od godz. 11 w Naprawie na zakopiance pikietują podwykonawcy odcinka drogi S7 Lubień-Naprawa, którzy nie otrzymali zapłaty za wykonane roboty. Zaległości generalnego wykonawcy firmy IDS-BUD za... więcej