Ślisko na drogach. Apel do kierowców o ostrożną jazdę

Niedziela, 7 grudnia 2014 (08:03)

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach. Na trasach pracuje 220 pojazdów do zimowego utrzymania. Synoptycy ostrzegają przed gołoledzią i mgłami.

Zdjęcie

Ślisko na drogach. Apel do kierowców o ostrożną jazdę /RMF
Ślisko na drogach. Apel do kierowców o ostrożną jazdę
/RMF

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że obecnie wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Po opadach deszczu najgorzej jeździ się po trasach w województwie kujawsko-pomorskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim. Z kolei mgła utrudnia jazdę niemal  w całym kraju, poza Podlasiem oraz Warmią i Mazurami.

Prognozy pogody nie są zbyt korzystne. Zachmurzenie całkowite się utrzyma. Na wybrzeżu miejscami możliwe są przejaśnienia. Na wschodzie gdzieniegdzie spodziewane są słabe opady śniegu, śniegu ziarnistego lub marznącej mżawki powodującej gołoledź, na pozostałym obszarze miejscami słabe opady deszczu, mżawki lub deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. W całym kraju prognozowane są silne zamglenia. W mgłach widzialność ograniczona do 400 m, rano lokalnie do 100 m.

Reklama

Temperatura maksymalna wyniesie od -1 st. C, 0 st. C na krańcach wschodnich, około 1s t. C w centrum, do 3 st. C na zachodzie. Wiatr w południowej połowie kraju słaby, zmienny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, a na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni i południowy.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

-----

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie


 


Artykuł pochodzi z kategorii: Raport Drogowy

Zobacz również

  • Małopolskie: Protest na zakopiance. Podwykonawcy nie otrzymują pieniędzy

    Od godz. 11 w Naprawie na zakopiance pikietują podwykonawcy odcinka drogi S7 Lubień-Naprawa, którzy nie otrzymali zapłaty za wykonane roboty. Zaległości generalnego wykonawcy firmy IDS-BUD za... więcej