Pościg za sprawcą wykroczenia. Ciężko ranny policjant

Piątek, 17 maja 2013 (08:43)

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają przyczyny wypadku, do którego doszło w czwartek wieczorem w Łodzi. W wyniku pościgu za sprawcą wykroczenia drogowego, ciężko ranny został policjant.

Jak wynika z wstępnych ustaleń, w czwartek wczesnym wieczorem policyjny patrol dwóch funkcjonariuszy na motorach dostrzegł kierowcę samochodu osobowego, który dopuścił się wykroczenia. Policjanci ruszyli za nim na sygnałach.

W okolicach skrzyżowania z ul. Legionów, jeden z policjantów zderzył się z samochodem, którego kierowca nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi uprzywilejowanemu. Dodatkowo w wyniku kolizji policjant uderzył w jeszcze jeden samochód, po czym spadł na ziemię - podała Gazeta.pl.

Reklama

Pierwszej pomocy rannemu funkcjonariuszowi udzielili świadkowie wypadku. Policjant w ciężkim stanie, z pęknięta podstawą czaszki, został przewieziony do szpitala.

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport Drogowy

Zobacz również

  • ​Podhale: 11-latek za kierownicą wiózł ośmioletniego brata

    Zakopiańscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę fiata. Okazało się, że jest nim 11-latek, który wiózł w samochodzie swojego ośmioletniego brata. Mama dzieci obserwowała wszystko, idąc... więcej