Pirat drogowy na krajowej "siódemce"

Piątek, 31 maja 2013 (13:24)

27 punktów karnych otrzymał kierowca pojazdu, którego po pościgu zatrzymali policjanci radomskiej drogówki.

Zdjęcie

Policyjna kontrola pomiaru prędkości /KWP Radom
Policyjna kontrola pomiaru prędkości
/KWP Radom

W czwartek policjanci radomskiej "drogówki", w miejscowości Wielogóra, zauważyli mercedesa, który poruszał się z dużą prędkością. Pomiar prędkości wykazał, że samochód przekroczył dozwoloną prędkość o 70 km/h. 

Policjanci próbowali zatrzymać pojazd do kontroli, jednak kierowca nie reagował na dawane sygnały. Policyjny patrol ruszył za nim w pościg. Kierowca uciekając ulicami Radomia nie zwracał uwagi na stworzone przez siebie zagrożenie w ruchu drogowym. Przejeżdżał skrzyżowania na czerwonym świetle, wyprzedzał w miejscach niedozwolonych, jechał pod prąd, cały czas znacznie przekraczając dopuszczalną prędkość. Po pościgu policjanci zatrzymali pojazd.

Reklama

Jak się okazało kierował nim 34-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, który nie chciał  się zatrzymać do kontroli bo nie miał przy sobie prawa jazdy. Za popełnione wykroczenia tylko tego dnia, otrzymał 27 punktów karnych oraz mandat w wysokości 1000 złotych.

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport Drogowy

Więcej na temat:policja

Zobacz również

  • Podlaskie: Czołowe zderzenie z ciężarówką. Jedna ofiara

    Jedna osoba zginęła w wypadku auta osobowego z ciężarowym w sobotę po południu na drodze krajowej nr 61, na odcinku Łomża-Stawiski – podała podlaska policja. Droga jest zablokowana. Zorganizowano... więcej