Orlen Warsaw Marathon. Duże utrudnienia w Warszawie

Niedziela, 23 kwietnia 2017 (08:11)
Aktualizacja: Niedziela, 23 kwietnia 2017 (08:32)

W stolicy odbywa się dziś Orlen Warsaw Marathon, największa impreza biegowa w kraju. Będą to jednocześnie 87. mistrzostwa kraju w tej dyscyplinie. Warszawiacy muszą się liczyć ze sporymi zmianami w organizacji ruchu. Stołeczna policja uruchomiła specjalną infolinię w związku z imprezą. Pod numerem telefonu 22 603 80 38 można się dowiedzieć o bieżących utrudnieniach i zmianach w organizacji ruchu.

Zdjęcie

Uczestnicy maratonu, zdj. ilustracyjne /Daniel Gnap /East News
Uczestnicy maratonu, zdj. ilustracyjne
/Daniel Gnap /East News

Rzecznik prasowy imprezy Sebastian Chmara informuje, że trasa biegu będzie identyczna jak w roku ubiegłym. Ma to sprzyjać między innymi lepszym czasom uzyskiwanym przez zawodników.

"Maratończycy wystartują sprzed Stadionu Narodowego. Po przebiegnięciu przez Most Świętokrzyski skierują się na Stare Miasto, Nowy Świat i Aleje Ujazdowskie. Dalej trasa będzie wiodła aleją Wilanowską i ulicami Jana III Sobieskiego, Czerniakowską i Solec. Stamtąd przez Most Świętokrzyski biegacze wrócą na finisz na błonia Stadionu Narodowego" - opisuje rzecznik. 

Reklama

Na dobre wyniki liczy też minister sportu Witold Bańka. Zauważa on, że w imprezie co roku startuje coraz więcej chętnych. W tym - może być ich łącznie ponad 10 tysięcy. "Ta impreza to jest już marka sama w sobie. To impreza o renomie ogólnoeuropejskiej. Z jednej strony promujemy sport wyczynowy a z drugiej do rywalizacji może dołączyć także osoba biegająca rekreacyjnie. To bardzo istotny element zdrowej rywalizacji" - dodaje Bańka. 

Rozpoczęcie rywalizacji maratończyków oraz biegaczy na 10 kilometrów - o godzinie 9.00. 

Maraton spowoduje zmiany w organizacji ruchu w Warszawie. Od 6.30 do 16.15 wyłączony z ruchu będą błonia Stadionu od mostu Józefa Poniatowskiego do mostu Świętokrzyskiego. Wraz z przemieszczaniem się biegaczy sukcesywnie będą wyłączane z ruchu kolejne ulice, między innymi Wybrzeże Kościuszkowskie, aleje Ujazdowskie, ulica Puławska czy aleja KEN.

Stołeczna policja uruchomiła specjalną infolinię w związku z odbywającą się w niedzielę imprezą biegową Orlen Warsaw Marathon. Pod numerem telefonu 22 603 80 38 można się dowiedzieć o bieżących utrudnieniach i zmianach w organizacji ruchu. Specjalny numer infolinii - opłaty według stawek operatorów - obsługiwany jest w Komendzie Stołecznej Policji, gdzie na bieżąco wpływają informacje o utrudnieniach związanych z biegiem.

"Policjanci, dysponujący aktualnymi informacjami, będą odpowiadali na pytania dotyczące bieżącej organizacji ruchu w Warszawie oraz ewentualnych czasowych wyłączeniach z ruchu warszawskich ulic" - powiedział PAP rzecznik Komendy Stołecznej Policji Mariusz Mrozek.

"Zachęcamy także do korzystania z naszego profilu na Facebooku, gdzie również znajduje się informacja o utrudnieniach związanych z biegiem" - dodał.

Zobacz mapę utrudnień 

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinieArtykuł pochodzi z kategorii: Raport Drogowy

PAP/IAR

Zobacz również

  • Tragiczny wypadek na obwodnicy Augustowa

    Jedna osoba zginęła w wypadku trzech tirów i samochodu osobowego, do którego doszło w piątek rano na drodze krajowej nr 8, na obwodnicy Augustowa (Podlaskie). Ruch odbywa się "starą"... więcej