Olsztyn: Wypadek autobusu i auta z gazem, trzy osoby w szpitalu

Piątek, 27 września 2013 (11:09)
Aktualizacja: Piątek, 27 września 2013 (12:33)

Ulica Marii Zientary-Malewskiej, która jest drogą wylotową z Olsztyna w dzielnicy Track, została zablokowana po tym, jak autobus miejskiej komunikacji zderzył się z samochodem przewożącym butle z gazami technicznymi. Trzy osoby trafiły do szpitala.

Zdjęcie

Na zdjęciu butle z gazem /Damian Klamka /East News
Na zdjęciu butle z gazem
/Damian Klamka /East News

Jak powiedział rzecznik straży pożarnej w Olsztynie Sławomir Filipowicz droga ta będzie zablokowana do godz. 15 lub dłużej, a nie jak początkowo zakładano - przez godzinę.

Strażacy zweryfikowali także informację o poszkodowanych. Okazało się, że trzy osoby jadące autobusem miejskim z powodu złego samopoczucia trafiły do szpitala.

Reklama

- Widocznych obrażeń nie mają, trafiły na obserwację - wyjaśnił Filipowicz.

Rzecznik strażaków przyznał także, że z powodów bezpieczeństwa strażacy wyznaczyli strefy buforowe, zamknięte dla postronnych osób.

- Doszło jednak do rozszczelnienia trzech butli z gazem. Już sytuację opanowaliśmy, ale trzeba być ostrożnym - dodał Filipowicz.

W piątek przed południem w tył autobusu miejskiego, którym podróżowało 18 pasażerów wjechał samochód przewożący butle z gazem technicznym.

Całkowicie jest przez to zablokowany wyjazd z Olsztyna ul. Marii Zientary-Malewskiej w dzielnicy Track.

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport Drogowy

Zobacz również

  • Starachowice: Auto uderzyło w latarnię. Dziewięciolatek w szpitalu

    W środę (20 maja) w Starachowicach doszło do groźnego wypadku. Samochód marki bmw najpierw uderzyło w latarnię, a następnie w bok drugiego pojazdu. Poszkodowany w zdarzeniu został podróżujący bmw... więcej