Niesprawne hamulce, zużyte ogumienie. Policjanci sprawdzili autokary na prośbę rodziców

Poniedziałek, 25 lutego 2013 (13:12)

Funkcjonariusze ruchu drogowego nyskiej Policji, na prośbę rodziców, skontrolowali autokary wyjeżdżające na wycieczkę z dziećmi. Okazało się, że jeden z nich ma niesprawne hamulce, drugi nadmiernie zużyte ogumienie. Pojazdy nie zostały dopuszczone do dalszej jazdy, a kierowcom zatrzymano dowody rejestracyjne.

Zdjęcie

Kontrola ogumienia autokaru /KWP Opole
Kontrola ogumienia autokaru
/KWP Opole

Praca policjantów na rzecz bezpieczeństwa na drogach to również kontrola autokarów przewożących dzieci i młodzież na zorganizowany wypoczynek. W sobotę rano (23.02.2013 r.) na prośbę rodziców, których dzieci jechały na wycieczkę, policjanci z nyskiej drogówki skontrolowali dwa autokary.

Podczas sprawdzania stanu technicznego dwóch pojazdów mundurowi ujawnili wiele nieprawidłowości. Jeden z autobusów miał niesprawny układ hamulcowy. Drugi nadmiernie zużyty bieżnik na przedniej oponie z prawej strony. Kierowca zapytany przez funkcjonariuszy o płyn do spryskiwaczy odpowiedział, że nie ma, ale kiedy szyba się zabrudzi to "zatrzyma gdzieś pojazd i ręcznie ją umyje". Oświadczył, że płynu nie dostaje, a w razie przymrozku używa wody z mydłem.

Reklama

Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu, pojazdy te nie zostały dopuszczone do dalszej jazdy. Obu kierowcom zatrzymano dowody rejestracyjnych z uwagi na zły stan techniczny.

Warunki atmosferyczne w chwili kontroli były bardzo trudne. Zalegający na drogach śnieg, błoto pośniegowe oraz obfite opady przyczyniły się do wystąpienia na terenie powiatu namysłowskiego kilkunastu kolizji drogowych. 

Policjanci zwracają się z apelem do rodziców i opiekunów dzieci wyruszających na wypoczynek autokarami, by zgłaszali do jednostek Policji, wątpliwości co do stanu technicznego autokarów czy np. trzeźwości kierowców. Policjanci przyjadą by skontrolować taki autokar i jego kierowcę, a rodzice i opiekunowie będą pewniejsi co do bezpieczeństwa dzieci w czasie podróży.

Najlepiej zgłosić potrzebę takiej kontroli kilka dni wcześniej.


Artykuł pochodzi z kategorii: Raport Drogowy

Więcej na temat:policja

Zobacz również

  • Starachowice: Auto uderzyło w latarnię. Dziewięciolatek w szpitalu

    W środę (20 maja) w Starachowicach doszło do groźnego wypadku. Samochód marki bmw najpierw uderzyło w latarnię, a następnie w bok drugiego pojazdu. Poszkodowany w zdarzeniu został podróżujący bmw... więcej