Motocyklista poniósł śmierć na obwodnicy Gdyni

Wtorek, 7 maja 2013 (13:52)

Policjanci z Gdyni wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku motocyklisty na obwodnicy. 43-letni mężczyzna jadąc z ulicy Morskiej w kierunku Gdańska, z niewyjaśnionych dotychczas przyczyn stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w bariery oddzielające pasy ruchu na drodze ekspresowej. Poniósł śmierć na miejscu.

Zdjęcie

Miejsce śmiertelnego wypadku motocyklisty /KWP Gdańsk
Miejsce śmiertelnego wypadku motocyklisty
/KWP Gdańsk

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 21.15. na odcinku trójmiejskiej obwodnicy pomiędzy ulicą Morską i zjazdem na Chwarzno. 43-letni mieszkaniec Gdyni z nieustalonych dotąd przyczyn stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w bariery energochłonne. W wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Wyjaśnieniem przyczyn wypadku zajmują się policjanci z gdyńskiej komendy.

Reklama

Na miejscu pracowali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego, technik kryminalistyki i śledczy, którzy pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli ślady mogące pomóc w ustaleniu przebiegu zdarzenia. Motocykl, którym poruszał się mężczyzna zostanie zbadany przez ekspertów.

Policjanci apelują do kierowców o rozwagę i odpowiedzialność za kierownicą. Poprawa warunków atmosferycznych zachęciła miłośników jednośladów do zainaugurowania sezonu motocyklowego. Obecnie widok motocykla w lusterku wstecznym samochodu nie powinien już nikogo zaskoczyć.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym w dużej mierze zależy od samych kierowców, dlatego istotnym jest aby zwracać uwagę na ograniczenia prędkości oraz warunki panujące na drodze. Niezwykle ważna jest odpowiednia koncentracja i skupienie uwagi na prowadzeniu pojazdu. Unikajmy sytuacji, które mogą rozpraszać nas za kierownicą. Zwracajmy uwagę na zachowanie odpowiedniego odstępu od poprzedzających pojazdów, aby móc w porę zahamować w sytuacji zagrożenia.

Przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu jest przestępstwem, wsiadając za kierownicę na "podwójnym gazie" narażamy się na poważne konsekwencje karne, ale przede wszystkim stwarzamy realne zagrożenie dla życia i zdrowia własnego, współpasażerów i innych użytkowników dróg.

Na drodze bądźmy uprzejmi i wyrozumiali dla innych kierowców. Nie każdy posiada długie doświadczenie w prowadzeniu pojazdów, dlatego dobrą praktyką jest pomoc przy włączaniu się do ruchu oraz jazda na tzw. "zamek błyskawiczny" w przypadku zwężenia jezdni.

Zwracajmy uwagę na rowerzystów i pieszych. W przypadku zderzenia z pojazdem, niechronieni uczestnicy ruchu drogowego mają małe szanse na uniknięcie poważnych obrażeń w wypadku. Szczególną uwagę zwracajmy w obrębie przejść dla pieszych, przystanków komunikacji miejskiej, szkół i osiedli mieszkaniowych.

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport Drogowy

Więcej na temat:wypadek

Zobacz również

  • Pomorskie: Motocyklista zginął w wyniku zderzenia ze śmieciarką

    46-letni motocyklista zginął w wyniku zderzenia ze śmieciarką. Do wypadku doszło w czwartek 21 maja rano w pobliżu miejscowości Wygoda (woj. pomorskie). Droga krajowa nr 20 jest zablokowana -... więcej