Małopolskie: Śmiertelny wypadek w Gaju. Utrudnienia na zakopiance

Poniedziałek, 11 marca 2019 (16:30)

50-letni mężczyzna zginął w wypadku, do którego doszło w poniedziałek w Gaju pod Krakowem. W zderzeniu dwóch samochodów osobowych ranne zostały także dwie osoby. Po wypadku zablokowane są dwa pasy ruchu - jeden w kierunku Krakowa i jeden w stronę Zakopanego.

Zdjęcie

Do wypadku doszło w Gaju pod Krakowem; zdj. ilustracyjne /INTERIA.PL
Do wypadku doszło w Gaju pod Krakowem; zdj. ilustracyjne
/INTERIA.PL

Na miejscu pracuje pięć zastępów straży pożarnej, policja i prokurator. Jak wyjaśniła PAP rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krakowie mł. asp. Justyna Fil, kierowca, który zginął, wyjeżdżał z drogi podporządkowanej w Gaju na zakopiankę, wymuszając ustąpienie pierwszeństwa z prawej i lewej. Pojazd z prawej strony ustąpił mu pierwszeństwa, ale ten z lewej nie i doszło do zderzenia.

50-latek, który zginął w wypadku, był mieszkańcem powiatu nowotarskiego, kierował samochodem marki rover. Pasażer, który jechał z 50-lakiem, nie doznał większych obrażeń. Kierowca opla astry, który uderzył w rovera, ma 54 lata i jest mieszkańcem powiatu kościańskiego. W samochodzie jechali z nim żona i syn, którzy zostali ranni i trafili do szpitala.

Reklama

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport Drogowy

Zobacz również

  • Zeznania kierowcy, który przeleciał nad rondem w Rąbieniu

    Przesłuchano kierowcę, który po rodzinnej sprzeczce w wielkanocną niedzielę z dużą prędkością jechał pijany i dosłownie przeleciał nad rondem w Rąbieniu na przedmieściach Łodzi - poinformował... więcej