Kontrole na drodze K-22

Środa, 16 stycznia 2013 (16:05)

Pomimo licznych apeli Policji i szeroko zakrojonych działań prewencyjnych wielu kierowców nadal ma problem z dostosowaniem prędkości do warunków panujących na drodze.

Zdjęcie

Kontrole drogowe /KWP Gorzów Wielkopolski
Kontrole drogowe
/KWP Gorzów Wielkopolski

Kontrolujemy kierowców, pełnimy służbę w wytypowanych miejscach, na drogach najbardziej zagrożonych wypadkami.  Naszym zadaniem jest  kontrolowanie osób przekraczających dozwoloną prędkość, kierowców wyprzedzających w miejscach niedozwolonych, nietrzeźwych kierujących, wyłapywanie osób jeżdżących bez pasów. Sprawdzamy także warunki w jakich przewożone są dzieci, szczególnie teraz kiedy są ferie. 

Na naszym terenie na odcinku drogi K-22 odbywa się duży ruch tranzytowy stąd prośba do kierowców dużych pojazdów, by nie jeździli brawurowo, przestrzegali przepisów ruchu drogowego. Kierowcy ciężarówek powinni odśnieżać plandeki, bo często zamarznięte bryły lodowe spadają z tych pojazdów, a tym samym  mogą być zagrożeniem dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu.

Reklama

Cały czas pada drobny śnieg, który znacznie ogranicza widoczność. Prognozy pogodowe mówią o kolejnych opadach śniegu i niskiej temperaturze. Kierowcy myślą, że jak nawierzchnia jest czarna to nie jest ślisko, tymczasem padający śnieg zmienia się w błoto, które marznie. Niektórzy zauważają ten problem dopiero kiedy zatrzymujemy samochód do kontroli, kierowcy mają problem z wyhamowaniem pojazdu.

Najczęściej zatrzymujemy do kontroli kierowców  za wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach, drugim problemem jest nadmierna  prędkość. Po raz kolejny zwracamy się z APELEM do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Zmienne warunki atmosferyczne, mają bezpośredni wpływ na widoczność, przyczepność opon i wydłużoną drogę hamowania.

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport Drogowy

Więcej na temat:kontrole

Zobacz również

  • Warszawa: Wypadek z udziałem autobusu. Kierowca wjechał w zaparkowane samochody

    We wtorek (7 lipca) doszło do wypadku z udziałem autobusu miejskiego w Warszawie. Jak podaje reporter TVN Warszawa - kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w trzy zaparkowane na ulicy... więcej