Kierowco odśnieżaj samochód!

Niedziela, 27 stycznia 2013 (11:25)

Jazda z czapą na dachu może kosztować. W związku z opadami śniegu pojazdy pokryte są sporą warstwą zmrożonego śniegu i lodu. Na kierujących ciąży obowiązek ich dokładnego odśnieżania. Pojazd musi być tak utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących oraz innym uczestnikom ruchu drogowego.

Zdjęcie

Nie odśnieżony samochód może być powodem zagrożenia na drodze /KWP Katowice
Nie odśnieżony samochód może być powodem zagrożenia na drodze
/KWP Katowice

Mandat może otrzymać kierowca, który wyjechał na drogę nieodśnieżonym samochodem. Zalegająca na dachu biała czapa śniegu przy ostrym hamowaniu może zsunąć się na szybę i ograniczyć widoczność kierowcy. Dokładne odśnieżenie pojazdu, przede wszystkim szyb i świateł, zapewni dostateczne pole widzenia kierowcy, prawidłowe działanie oświetlenia pojazdu - jak również, czytelność tablic rejestracyjnych.

Należy pamiętać o usunięciu, z dachu pojazdu lub przyczepy lodu, który spadając może spowodować uszkodzenie innego pojazdu lub doprowadzić do poważnego wypadku.

Reklama

Korzystając z prawidłowo utrzymanego pojazdu kierujący zapewni bezpieczeństwo sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego oraz uniknie grzywny w drodze mandatu karnego.

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport Drogowy

Więcej na temat:śnieg | auto | policja

Zobacz również

  • Wypadek w Bogusławicach. Zderzenie autokaru i dwóch ciężarówek

    Do zderzenia autokaru i dwóch ciężarówek doszło w miejscowości Bogusławice koło Częstochowy, na drodze krajowej nr 1. Cysterna i TIR stanęły w ogniu. Na miejscu wylądowały cztery śmigłowce... więcej