Groźny wypadek na Olimpijskiej w Bytomiu

Piątek, 22 lutego 2013 (11:13)

Policjanci z bytomskiej komendy wyjaśniają okoliczności nocnego wypadku drogowego, w którym ciężko ranny został pasażer pojazdu. Sprawca tego zdarzenia był nietrzeźwy - i jak się okazuje - w ogóle nie ma prawa jazdy.

Zdjęcie

Groźny wypadek w Bytomiu /KWP Katowice
Groźny wypadek w Bytomiu
/KWP Katowice

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 22:00 na ul. Olimpijskiej. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policjantów z bytomskiej drogówki, prowadzący forda focusa 22-letni mieszkaniec Bytomia, jadąc od strony ul. Łużyckiej stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał z drogi wprost do parku i uderzył w drzewo. Siła zderzenia była tak duża, że z forda wyrwany został silnik, a kierujący oraz jadący wraz z nim 25-letni pasażer wypadli z kabiny pojazdu.

Na miejscu natychmiast pojawiły się wezwane przez świadka wypadku służby ratunkowe. Obaj mężczyźni zostali zabrani do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili u kierującego stłuczenia podudzia. O wiele groźniejszych obrażeń doznał 25-letni pasażer, którego stan zdrowia lekarze określają jako ciężki. 

Reklama

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało, że w chwili zdarzenia miał on 1,75 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi ustalili, że mężczyzna ten w ogóle nie posiada prawa jazdy, a prowadzony przez niego samochód jest własnością jego ojca.
Dokładne okoliczności zdarzenia, pod nadzorem bytomskiej prokuratury wyjaśniają policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Bytomiu.

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport Drogowy

Więcej na temat:wypadek

Zobacz również

  • Pijany 33-latek wiózł w aucie czworo dzieci. Nie miał prawa jazdy

    Pijany mężczyzna wiózł w samochodzie czworo dzieci. Zatrzymano go w poniedziałek 1 czerwca w okolicy Wejherowa na Pomorzu. 33-latek miał półtora promila alkoholu w organizmie. więcej