Gliwice: Tragiczny wypadek. Zginęła jedna osoba

Wtorek, 21 marca 2017 (15:30)
Aktualizacja: Wtorek, 21 marca 2017 (16:32)

Jedna osoba nie żyje, a cztery osoby zostały ciężko ranne w wyniku wypadku samochodu osobowego z autobusem miejskim, do którego wczesnym popołudniem doszło w Gliwicach - podała policja. To już drugi tego dnia wypadek w regionie z udziałem autobusu miejskiego.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Stanisław Kowalczuk /East News
Zdj. ilustracyjne
/Stanisław Kowalczuk /East News

Jak poinformował oficer prasowy gliwickiej komendy policji nadkomisarz Marek Słomski, tuż po godz. 13.00 na ul. Zygmuntowskiej w Gliwicach-Łabędach, samochód osobowy volkswagen jetta zderzył się czołowo z autobusem komunikacji miejskiej.

Mimo akcji reanimacyjnej nie udało się uratować życia pasażera z przedniego siedzenia samochodu osobowego - 20-letniego mężczyzny.

Reklama

Ciężko ranne zostały pozostałe cztery osoby podróżujące samochodem. "Ciężko rannego kierowcę zabrał do szpitala śmigłowiec LPR. Trzy poważnie ranne osoby siedzące na tylnym siedzeniu przewieziono do szpitali" - podał nadkom. Słomski.

Pod opiekę lekarzy trafiła również ciężarna pasażerka autobusu, która źle się poczuła.

Na miejscu trwają oględziny z udziałem policyjnej ekipy dochodzeniowo-śledczej oraz prokuratora. "Ze wstępnych informacji wynika, że tuż przed zderzeniem volkswagen jetta wyprzedzał prawidłowo jadącą taksówkę. Jednak dokładny przebieg, przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku wyjaśni wszczęte w sprawie dochodzenie" - dodał rzecznik.

Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami. Droga może być zablokowana do ok. godz. 18 - podał nadkom. Słomski.

To już drugi we wtorek wypadek z udziałem miejskiego autobusu w aglomeracji śląskiej. Do pierwszego doszło około południa na ul. Bagiennej w Katowicach, gdzie w tył autobusu linii E jadącego do Jaworzna uderzyła ciężarówka z piaskiem.

Obrażenia odniosło w nim dziewięć osób. Najciężej ranna została przetransportowana do szpitala śmigłowcem. Według policji przyczyny wypadku na razie nie są znane. Jak podano, kierowca ciężarówki (jeden z poszkodowanych) był trzeźwy, podobnie jak kierujący autobusem.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport Drogowy

Zobacz również

  • Wielkopolskie: Pożar ciężarówki wojskowej na S8

    Ciężarówka wojskowa, przewożąca kontenery mieszkalne dla szpitala polowego w Warszawie, zapaliła się po uderzeniu w inną ciężarówkę i busa na trasie S8 na odcinku Wrocław - Warszawa w pobliżu Kępna... więcej