Dwa karambole na A1: Ponad 100 policjantów w akcji

Czwartek, 26 stycznia 2017 (11:58)
Aktualizacja: Czwartek, 26 stycznia 2017 (12:33)

Z najnowszych informacji wynika, że ponad 20 osób trafiło do czterech szpitali po zderzeniu kilkudziesięciu aut na autostradzie A1. - To jest zdarzenie absolutnie bezprecedensowe - zaznaczył wojewoda łódzki Zbigniew Rau.

Zdjęcie

Karambole pod Piotrkowem Trybunalskim /Dariusz Śmigielski /Agencja SE/East News
Karambole pod Piotrkowem Trybunalskim
/Dariusz Śmigielski /Agencja SE/East News

Ranni trafili do czterech szpitali: w Bełchatowie, Piotrkowie Trybunalskim, Tomaszowie Mazowieckim i Łodzi.

- To jest zdarzenie absolutnie bezprecedensowe. Mamy ponad 20 osób hospitalizowanych. Pięć osób jest w stanie ciężkim. Obecnie rannych już nie ma na autostradzie - powiedział dziennikarzom wojewoda łódzki.

Reklama

Na miejscu zdarzenia wojewoda powołał sztab kryzysowy.

Minister w stałym kontakcie z łódzkimi komendantami straży

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak polecił komendantom wojewódzkim, aby udali się na miejsce karambolu. Jak poinformowano, minister jest w stałym kontakcie z łódzkimi komendantami straży pożarnej i policji. Na miejscu jest też policyjny śmigłowiec.

Jak podaje straż pożarna, w pierwszym karambolu było 10 rannych. Wszyscy poszkodowani byli na bieżąco uwalniani przez strażaków z aut i przekazywani obecnym na miejscu zespołom ratownictwa społecznego. Jak powiedział Pawlak, na miejsce zostały skierowane cztery śmigłowce, ale ze względu na gęstą mgłę wyleciały tylko dwa z nich. Trwa akcja ratunkowa przy drugim zdarzeniu; tam było mniej poszkodowanych - poinformował Pawlak.

Karambole pod Piotrkowem Trybunalskim

liczba zdjęć: 9

Bardzo zniszczone zostały kabiny dwóch ciężarówek

W pierwszym karambolu bardzo zniszczone zostały kabiny dwóch ciężarówek, które prawdopodobnie zapoczątkowały kolizję. Warunki drogowe są bardzo trudne. Mgła ogranicza widoczność do 200 metrów - podała straż.

Jak podaje MSWiA, na miejscu pracuje 100 policjantów oraz 70 strażaków. - W razie potrzeby jesteśmy w stanie zapewnić pomoc dodatkowych funkcjonariuszy - podkreślił minister, cytowany w komunikacie.

Karambol A1 Grabica 26.01.2017r.

Do karambolu na autostradzie A1 doszło około godz. 8.40 w miejscowości Moszczenica (pow. piotrkowski). Na trasie w kierunku Łodzi zderzyło się około 40 samochodów osobowych i ciężarówek. Później na tym samym odcinku autostrady w miejscowości Wola Bykowska w kierunku Częstochowy również doszło do zderzenia około 30 kolejnych samochodów - informuje resort.

Autostrada A1 jest zablokowana w obu kierunkach

Autostrada A1 jest zablokowana w obu kierunkach. - Policjanci wyznaczają objazdy i informują kierowców, że autostrada będzie nieprzejezdna przez wiele godzin. W akcję są zaangażowani policjanci z trzech województw: łódzkiego, śląskiego i mazowieckiego - podało MSWiA.

Z informacji przekazanych przez służby wynika, że rannych zostało 11 osób. Jedna osoba ciężko ranna została przetransportowana do szpitala.

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport Drogowy

PAP/INTERIA.PL

Zobacz również

  • Lubelskie: Samochód dachował. Nie żyje 40-latek

    40-letni kierowca volkswagena golfa zginął w sobotę, gdy jego auto wpadło do rowu i dachowało na lokalnej drodze w pobliżu Radzynia Podlaskiego (Lubelskie). Okoliczności wypadku są wyjaśniane –... więcej