Autostradą A4 do granicy. Otwarto nowy odcinek

Poniedziałek, 23 grudnia 2013 (17:45)

Od dzisiaj kierowcy mogą korzystać z ciągu głównego nowego, ponad 21-kilometrowego odcinka A4 na Podkarpaciu. Odcinek od węzła Przemyśl do Korczowej (granica państwa) wybudowany został za 818 mln zł.

Zdjęcie

Nowym odcinkiem A4 można dojechać do granicy z Ukrainą /GDDKiA /GDDKiA
Nowym odcinkiem A4 można dojechać do granicy z Ukrainą
/GDDKiA /GDDKiA

Odcinek A4 od węzła Przemyśl do Korczowej ma pozwolić na zapewnienie płynnego, bezkolizyjnego przejazdu pojazdów w kierunku przejścia granicznego w Korczowej.

Rozdzielony zostanie ruch lokalny od tranzytowego, dzięki czemu znacznie poprawi się bezpieczeństwo ruchu na istniejącej DK4. Ważnym aspektem jest także zaoszczędzenie czasu przejazdu w ruchu pasażerskim i towarowym, zwłaszcza w kierunku przejścia granicznego. Przejazd tym odcinkiem zajmie nam nie więcej niż 20 minut - czytamy w materiałach GDDKiA.

Reklama

Dzięki oddaniu do ruchu odcinka od węzła Przemyśl do Korczowej kierowcy mają możliwość przejazdu autostradą o długości prawie 50 km, która wiedzie nieprzerwanie od Jarosławia do granicy z Ukrainą. Kierowcy jadący od strony Rzeszowa mogą wjechać na A4 poprzez węzły: - Jarosław Zachód na DK4; - Jarosław Wschód na DW nr 880; - Przemyśl na DK77 - Korczowa na DK4 (zakończenie robót w przyszłym roku).

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport Drogowy

Zobacz również

  • Zeznania kierowcy, który przeleciał nad rondem w Rąbieniu

    Przesłuchano kierowcę, który po rodzinnej sprzeczce w wielkanocną niedzielę z dużą prędkością jechał pijany i dosłownie przeleciał nad rondem w Rąbieniu na przedmieściach Łodzi - poinformował... więcej