Autobus wbił się w ścianę domu. Są ranni

Niedziela, 15 grudnia 2013 (09:22)
Aktualizacja: Niedziela, 15 grudnia 2013 (11:16)

W niedzielę rano w Sianowie (Zachodniopomorskie) autobus uderzył w budynek. Siedem osób zostało rannych, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Do wypadku doszło na ul. Koszalińskiej, która jest częścią drogi krajowej nr 6 Szczecin - Gdańsk

Zdjęcie

W niedzielę rano w Sianowie (Zachodniopomorskie) autobus uderzył w budynek /TVN/x-news
W niedzielę rano w Sianowie (Zachodniopomorskie) autobus uderzył w budynek
/TVN/x-news

Trasa na tym odcinku - jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - jest nieprzejezdna. Wyznaczono objazd drogą wojewódzką nr 203 przez Gorzebądź. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać kilka godzin.

Rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie st. kpt. Piotr Skrzypiński powiedział, że w wypadku zostało rannych siedem osób. Budynek jest uszkodzony.

Reklama

Jak poinformowała PAP kom. Urszula Tartas z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie, ranni zostali dwaj kierowcy autobusu, dwaj  pasażerowie i trzech mieszkańców kamienicy (mężczyzna, kobietadziecko).

Według rzecznika Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie Cezarego Sołowija, poszkodowani doznali m.in. urazów głowy, kręgosłupa i kończyn. Są przytomni, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Burmistrz Sianowa Maciej Berlicki powiedział, że autobus wjechał w narożnik budynku, niszcząc jedno z mieszkań na parterze. Z kamienicy, w której jest siedem lokali, ewakuowano wszystkich mieszkańców. Trafili oni do gościńca w Kłosie k. Sianowa.

W budynku odcięto prąd i gaz. Na miejscu jest inspektor nadzoru budowlanego, który ma ocenić zniszczenia. Już wiadomo, że przed wyciągnięciem autobusu trzeba będzie podstemplować uszkodzoną ścianę kamienicy. 

Autobus wjechał w kamienicę (TVN24)


Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport Drogowy

Więcej na temat:wypadek | autobus | ranni

Zobacz również

  • Małopolskie: Protest na zakopiance. Podwykonawcy nie otrzymują pieniędzy

    Od godz. 11 w Naprawie na zakopiance pikietują podwykonawcy odcinka drogi S7 Lubień-Naprawa, którzy nie otrzymali zapłaty za wykonane roboty. Zaległości generalnego wykonawcy firmy IDS-BUD za... więcej