56-latka uderzyła w autobus i doznała obrażeń

Środa, 29 maja 2013 (12:58)

Wczoraj około godziny 14.20 na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ulicy Jagiełły w Choszcznie 56-letnia kobieta przechodząca przez jezdnię uderzyła w autobus w wyniku czego doznała złamania obojczyka.

Zdjęcie

Nieuwaga 56-letniej kobiety mogła doprowadzić do tragedii /KWP Szczecin
Nieuwaga 56-letniej kobiety mogła doprowadzić do tragedii
/KWP Szczecin

Wbrew pozorom powyższe zdanie nie zostało źle sformułowane. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika bowiem, że kierowca autokaru jechał prawidłowo i w żaden sposób nie przyczynił się do zdarzenia.

Reklama

Kobieta szła chodnikiem przeglądając rachunki. Była tak zaaferowana tą czynnością, że wchodząc na jezdnię nie obejrzała się. Nie zauważyła też przejeżdżającego przez przejście dla pieszych autobusu. Uderzyła ciałem w bok autokaru i przewróciła się na jezdnię. Na szczęście kierowca jechał bardzo wolno, ponieważ  zaraz za przejściem miał zamiar skręcić w lewo i musiał ustąpić pierwszeństwa pojazdom nadjeżdżającym z przeciwka. Piesza upadając doznała złamania lewego obojczyka. Została przewieziona do szpitala w Choszcznie.

Wczorajsze zdarzenie jest kolejnym przykładem na to, że chwila nieuwagi czy roztargnienia na drodze może mieć przykre konsekwencje, a o zasadach prawidłowego przechodzenia przez jezdnię powinny pamiętać nie tylko dzieci.

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport Drogowy

Więcej na temat:wypadek

Zobacz również

  • Dolnośląskie: 12-kilometrowy korek na A4 pod Wrocławiem

    12 kilometrów długości ma zator pojazdów na autostradzie A4 pod Wrocławiem. Spowodowany jest on zwężeniem trasy w związku z remontem wiaduktu. Zalecany jest objazd - najlepiej już od węzła Legnica... więcej