Zjazd z Trasy AK na Wisłostradę będzie zamknięty na pół roku

Poniedziałek, 13 stycznia 2014 (17:20)

W tym tygodniu kierowców w Warszawie czekają kolejne utrudnienia na Trasie AK. Jak informuje stołeczny ratusz, na pół roku zamknięta zostanie jezdnia łącząca ją z Wisłostradą, a Aleja Armii Krajowej zostanie zwężona do dwóch pasów w każdym kierunku.

Zdjęcie

Zjazd z Trasy AK na Wisłostradę będzie zamknięty na pół roku /Jan Bielecki /East News
Zjazd z Trasy AK na Wisłostradę będzie zamknięty na pół roku
/Jan Bielecki /East News

W związku z remontem Trasy AK w najbliższą niedzielę wieczorem wyłączona z ruchu zostanie estakada zjazdowa z trasy na lewym brzegu Wisły. Zamknięty będzie zjazd z Alei Armii Krajowej, który prowadzi z kierunku zachodniego na Wisłostradę, w stronę centrum Warszawy. Stołeczny Urząd Miejski informuje, że utrudnienie w tym miejscu potrwa ok. pół roku.

W piątek ok. godz. 22 zwężony zostanie także kolejny odcinek Trasy AK. Pomiędzy ulicami: Powązkowską a A. Mickiewicza do dyspozycji kierowców pozostaną jedynie po dwa pasy w każdym kierunku; skrajne lewe pasy zajmą drogowcy.

Reklama

Remont Trasy AK, najbardziej ruchliwej arterii w stolicy, jest inwestycją Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Po jego zakończeniu trasa ma mieć parametry drogi ekspresowej.

Gotowy i udostępniony do ruchu jest odcinek od Marek do ul. Modlińskiej, trwa przebudowa drugiego odcinka - od ul. Modlińskiej do Powązkowskiej. Prace mają się zakończyć do października 2015 r.; będą kosztować 796,3 mln zł.

W tym tygodniu rozpocznie się też budowa kanalizacji na Białołęce. Jak informuje ratusz w czwartek, późnym wieczorem wyłączona z ruchu zostanie ul. Głębocka na odcinku od ul. Podwójnej do ul. Kartograficznej. Na osiedle Lewandów będzie można dojechać objazdem, który zostanie wytyczony ulicami: Magiczna - Skarbka z Gór - L. Berensona. Na ul. Skarbka z Gór (pomiędzy ulicami Magiczną a Głębocką) zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy - przejazd nią będzie możliwy jedynie w stronę Głębockiej.

W związku z pracami swoje trasy zmienią autobusy linii: 120, 527, 732 i N11 - pojadą ulicami: Magiczną i Skarbka z Gór.

Obszar robót na Głębockiej będzie w przyszłości przesuwał się w kierunku północnym - jezdnia będzie zamykana w miarę postępu robót.

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:wisłostrada | utrudnienia

Zobacz również

  • ​Lubelskie: 10-latek wjechał hulajnogą pod auto

    10-letni chłopiec, jadąc na hulajnodze elektrycznej, zderzył się w piątek (10 lipca) z samochodem osobowym na skrzyżowaniu dróg w miejscowości Wola Osowińska (woj. lubelskie). Po przewiezieniu do... więcej