Zielona Góra: Samochód z ogromną siłą potrącił 47-latkę na przejściu dla pieszych

Wtorek, 22 grudnia 2020 (12:37)

Do dramatycznego wypadku na przejściu dla pieszych doszło w piątek wieczorem w Zielonej Górze. Kierujący pojazdem z impetem potrącił kobietę. Siła uderzenia była tak duża, że 47-latkę odrzuciło kilkadziesiąt metrów od miejsca zdarzenia. W ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala. Zdarzenie zarejestrowała kamera.

Zdjęcie

Moment potrącenia zarejestrowała kamera /http://zgora.lubuska.policja.gov.pl/ /Policja
Moment potrącenia zarejestrowała kamera
/http://zgora.lubuska.policja.gov.pl/ /Policja

Do wypadku doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ulicy Sienkiewicza w Zielonej Górze. 

Kierowca z impetem uderzył w pieszą

W 47-letnią kobietę, która znajdowała się już na środku drogi, z impetem wjechał kierujący audi. 41-latek z taką siłą uderzył w pieszą, że ta została odrzucona o kilkadziesiąt metrów. Chwilę po fatalnie wyglądającym potrąceniu na pomoc kobiecie ruszyli świadkowie. Jednym z nich był ratownik medyczny, który znajdował się w okolicy. Do czasu przyjazdu pogotowia udzielił pokrzywdzonej niezbędnej pomocy medycznej. 

Kobieta w ciężkim stanie, między innymi ze złamaniami nóg i poważnym urazem głowy, została przetransportowana do szpitala.

41-letni kierowca był trzeźwy. Policjanci zabrali mu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny. Sprawa prowadzona jest pod kątem wypadku drogowego przez policjantów z Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze i nadzorowana przez Prokuraturę Rejonową.

Moment potrącenia nagrała kamera z monitoringu. 

Reklama

Potrącenie na przejściu dla pieszych w Zielonej Górze /Policja

Apel o ostrożność na drogach

Policjanci apelują o szczególną ostrożność i zdrowy rozsądek zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy warunki na drogach są bardzo trudne. 

"Niechronieni uczestnicy muszą być otoczeni szczególna troską z uwagi na fakt, że w konfrontacji z samochodami maja małe szanse na wyjście z wypadku bez szwanku. Kierowca musi mieć zakodowane, że w mieście, nie tylko na oznakowanym przejściu dla pieszych, ale i poza nim w każdej chwili na drodze może znaleźć się pieszy. Szybka reakcja tylko przy małej prędkości pozwoli nam uniknąć potrącenia. Ale także piesi muszą zdawać sobie sprawę, że nie zawsze są widoczni nawet -w wydawać by się mogło- w miejscach, w których powinni mieć zapewnione bezpieczeństwo" - przypomina policja. 

Tragiczne statystyki

Od stycznia do grudnia tego roku w wypadkach drogowych zginęło 18 pieszych a ponad 100 odniosło obrażenia. 

Najczęstszą przyczyną wypadków z winy kierowców jest nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych. Policja przypomina, że zbliżając się do niego, kierujący pojazdami powinni zachować maksymalną czujność i ostrożność. Bardzo niebezpieczne jest również wyprzedzanie na pasach czy omijanie pojazdu, który zatrzymał się, by przepuścić pieszego. 

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie


Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

INTERIA.PL/Policja

Zobacz również

  • Świętokrzyskie: Kierowca zjechał do rowu. Miał blisko cztery promile alkoholu

    3,9 promila alkoholu w organizmie miał 40-letni kierowca volkswagena, który wjechał do rowu w miejscowości Św. Katarzyna w województwie świętokrzyskim. Mężczyźnie nic się nie stało, ale grozi mu... więcej