Zeznania kierowcy, który przeleciał nad rondem w Rąbieniu

Środa, 27 maja (10:27)

Przesłuchano kierowcę, który po rodzinnej sprzeczce w wielkanocną niedzielę z dużą prędkością jechał pijany i dosłownie przeleciał nad rondem w Rąbieniu na przedmieściach Łodzi - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Zdjęcie

"Lot nad rondem" był pokazywany na całym świecie /YouTube /
"Lot nad rondem" był pokazywany na całym świecie
/YouTube /

Nagranie suzuki swift przelatującego nad rondem w Rąbieniu na przedmieściach Łodzi obiegły całą Polskę, a film z przemysłowej kamery umieszczony w sieci cieszył się także dużą popularnością na całym świecie. 

41-letni kierowca przeżył wypadek. W ciężkim stanie przewieziono go do szpitala. Podczas zdarzenia miał 2,8 promila alkoholu w organizmie.

Reklama

Dopiero teraz, po ponad sześciu tygodniach, ze względu na stan zdrowia, został przesłuchany przez Prokuraturę Rejonową w Zgierzu - przekazał prokurator Krzysztof Kopania. 

"Kierowca potwierdził, że tego dnia przed południem pił alkohol. Tłumaczył, że po kłótni z partnerką wypił 300 g wódki i piwo. Następnie wsiadł do samochodu i ruszył w drogę z Aleksandrowa Łódzkiego do Łodzi, gdzie miał przenocować u znajomego" - relacjonował prokurator Kopania.

Jadąc z dużą szybkością, 41-latek wpadł na wysoki betonowy krawężnik oddzielający rondo od nawierzchni i przeleciał nad rondem. Następnie uderzył z dużą siłą w ziemię na terenie pobliskiego kościoła.

"Kierowca suzuki nie pamięta przebiegu zdarzenia. Ocknął się po upadku, kiedy był wyciągany z auta przez strażaków. Momentu uderzenia w rondo i samego 'skoku' nie pamięta. Twierdzi, że rozmawiał już z przedstawicielami parafii i chce naprawić szkody, które wyrządził przy upadku, niszcząc teren kościoła" - mówił prokurator.

Wobec 41-latka zastosowano dozór policyjny. Usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i wprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu drogowym. Grozi za to do ośmiu lat więzienia.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Łódzkie: Kierowca zginął w wypadku na A1. Wyznaczono objazdy

    Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku na autostradzie A1 w okolicy Łodzi, w którym zginął 50-letni kierowca – przekazała w czwartek rano rzeczniczka... więcej