Zderzenie tramwajów w Warszawie. Jest śledztwo

Piątek, 30 października 2015 (16:03)

Jest śledztwo w sprawie środowego zderzenia dwóch tramwajów w alejach Jerozolimskich w Warszawie. Wszczęła je warszawska Prokuratura Rejonowa. W wypadku rannych zostało czternaście osób.

W najbliższym czasie policjanci będą szczegółowo analizować nagranie z monitoringu z miejsca wypadku. Odbędą się również oględziny obydwu tramwajów z udziałem biegłego oraz przesłuchania świadków zderzenia.

W środę policja przesłuchała 70-latka, który mógł przyczynić się do wypadku. Po złożeniu wyjaśnień w charakterze świadka został on zwolniony do domu. Mężczyzna w niedozwolonym miejscu przechodził przez torowisko, przez co zmusił motorniczego linii 22 do hamowania, chwilę później w tył tego składu z dużym impetem uderzyła dziewiątka.

Reklama

Za spowodowanie katastrofy lądowej grozi od dwóch do nawet 12stu lat więzienia, ale najpierw śledczy muszą ustalić, dlaczego motorniczy nie zdążył zahamować i uderzył w stojący przed nim tramwaj.

Zderzenie tramwajów w Warszawie

liczba zdjęć: 9

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Śląskie: Wypadek z udziałem karetki. Cztery osoby ranne

    Cztery osoby zostały poszkodowane w wyniku czołowego zderzenia karetki pogotowia z samochodem osobowym w powiecie kłobuckim (woj. śląskie). Do szpitala trafiła załoga ambulansu, wieziona nim... więcej