Zderzenie tira z autobusem wojskowym na A4

Czwartek, 13 lipca 2017 (13:56)

Pięć osób trafiło do szpitala po tym, jak na autostradzie A4 w Mysłowicach w kierunku Krakowa ciężarówka wjechała w tył autobusu, którym podróżowali żołnierze. Ruch został już wznowiony, jednak odbywa się wahadłowo - podał PAP mł. bryg. Wojciech Chojnowski z PSP w Mysłowicach.

Zdjęcie

Wypadek; zdj. ilustracyjne /Piotr Jędzura /Reporter
Wypadek; zdj. ilustracyjne
/Piotr Jędzura /Reporter

Wśród rannych jest kierowca ciężarówki oraz czterech żołnierzy. Jak poinformował Chojnowski, mają oni ogólne potłuczenia i urazy, a kierowca tira uskarżał się też na bóle klatki piersiowej.

Do wypadku doszło w południe na autostradzie A4 w Mysłowicach (Śląskie) w kierunku Krakowa - na wiadukcie kolejowym przed zjazdem na S1. Tir wjechał w tył autobusu; przyczyny na razie nie są znane.

Reklama

Jak podał rzecznik mysłowickiej straży, kabina kierowcy w ciężarówce została zniszczona, również autobus nie nadaje się do dalszej jazdy. Z obu zniszczonych pojazdów na jezdnię wylały się płyny eksploatacyjne. Strażacy zajmują się ich usuwaniem.

Autobusem podróżowali żołnierze; 36 wojskowych czeka jeszcze na autobus zastępczy.

Początkowo autostrada była zamknięta dla ruchu, utworzył się duży korek. Po godz. 13.30 - podał Chojnowski - strażacy udrożnili jedną nitkę, jednak z uwagi na dalsze prace służb, ruch odbywa się tam jeszcze wahadłowo.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Karambol na moście Łazienkowskim. Ranny pięciolatek

    Pięcioletnie dziecko zostało ranne w wypadku na moście Łazienkowskim w Warszawie. Zderzyło się tam pięć samochodów - informuje RMF FM. więcej