Zderzenie dwóch ciężarówek. Zginął jeden z kierowców

Czwartek, 21 grudnia 2017 (12:02)

Co najmniej do godz. 14 zablokowana będzie w czwartek trasa S8 w kierunku Warszawy, między węzłami Pabianice Południe i Rzgów (łódzkie) – poinformował PAP Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału GDDKiA. W nocy w tym miejscu doszło do wypadku.

Zdjęcie

Wypadek; zdj. ilustracyjne /Piotr Jędzura /Reporter
Wypadek; zdj. ilustracyjne
/Piotr Jędzura /Reporter

W wyniku zderzenia dwóch samochodów ciężarowych na wysokości miejscowości Guzew zginął kierowca jednego z pojazdów. Jedna z ciężarówek przewoziła samochody osobowe i na czas zabierania uszkodzonych aut trasa ekspresowa S8 w stronię Warszawy będzie w tym miejscu nieprzejezdna. 

"W tej chwili przed węzłem Pabianice Południe, gdzie kierowcy zmierzający w kierunku stolicy muszą zjechać z drogi ekspresowej, tworzy się blisko dwukilometrowa kolejka samochodów" - powiedział PAP rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Reklama

Zalewski wskazał, że aby uniknąć przymusowego postoju, kierowcy powinni zjeżdżać z trasy na wcześniejszym węźle - Róża (S8/S14) i kierowali się do węzła Pabianice Północ, skąd drogą krajową 71 przez Pabianice będą mogli dotrzeć do DK 91 w Rzgowie i ponownie zjechać na S8 na węźle Rzgów.

"Apelujemy o ostrożność, ponieważ pogarszają się warunki pogodowe, i o cierpliwość" - zaznaczył.


Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Podkarpackie: Miał dwa promile. Wjechał w dom

    Niemal dwa promile alkoholu miał kierowca citroena, który w środę rano staranował ogrodzenie i uderzył w dom znajdujący się przy ulicy Piłsudskiego w Kolbuszowej (Podkarpackie). więcej