Zderzenie czterech samochodów na DK 11

Czwartek, 1 czerwca 2017 (17:48)

Trzy samochody ciężarowe i jeden osobowy zderzyły się na drodze krajowej nr 11 na trasie Poznań - Katowice w miejscowości Niedźwiedź (woj. wielkopolskie). Dwie osoby trafiły do szpitala. Policja organizuje trasy objazdowe.

Zdjęcie

zdj. ilustracyjne /Piotr Jędzura /Reporter
zdj. ilustracyjne
/Piotr Jędzura /Reporter

Do zdarzenia doszło w czwartek ok. godziny 15.00 w miejscowości Niedźwiedź. 

Jak poinformowała rzeczniczka ostrzeszowskiej policji Ewa Jakubowska, 52-letni kierowca samochodu ciężarowego renault nie zachował odpowiedniej odległości od jadącego przed nim samochodu ciężarowego scania i najechał na jego tył.

Reklama

"Siła uderzenia była tak duża, że 36-letni kierowca tej ciężarówki uderzył z kolei w jadący przed nim samochód osobowy marki peugeot, którym kierował 80-letni mężczyzna z Katowic" - powiedziała rzeczniczka. 

W wyniku uderzenia osobówka zjechała na przeciwległy pas drogi i zderzyła się z jadącym naprzeciw samochodem ciężarowym marki volvo, którym kierował 29-letni mężczyzna.

"Do szpitali trafiły dwie osoby. 52-letni kierowca został przewieziony helikopterem do ostrowskiego szpitala, natomiast 80-letniego mężczyznę przewieziono do szpitala w Ostrzeszowie" - powiedziała Jakubowska.

Na miejsce wypadku przybył też lekarz weterynarii, który sprawdza stan zdrowia zwierząt, przewożonych jedną z ciężarówek. Droga krajowa nr 11 w miejscowości Niedźwiedź jest zablokowana. Jadący w kierunku Ostrowa Wlkp. muszą w Ostrzeszowie skręcić na Krotoszyn na drogę wojewódzką nr 444. Natomiast udający się w kierunku na Kępno muszą skręcić w Antoninie na drogę krajową nr 25.

Blokada drogi krajowej ma potrwać do godziny 20.00.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Łódzkie: Karambol z udziałem trzech ciężarówek

    Do wypadku trzech ciężarówek i auta osobowego doszło na dk 12 w miejscowości Rękoraj pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim a Tuszynem (woj. łódzkie). Dwie osoby są ranne. Dk 12 jest nadal zablokowana -... więcej