​Zderzenie czterech ciężarówek na A4

Środa, 9 maja 2018 (14:03)
Aktualizacja: Środa, 9 maja 2018 (18:02)

Nawet do wieczora zablokowana może być autostrada A4 w Małopolsce - podaje RMF FM. Pomiędzy węzłami Brzesko a Tarnów Mościce zderzyły się cztery ciężarówki, w tym cysterna. Na miejscu śmierć poniósł kierowca jednej z ciężarówek, a dwie osoby zostały ranne, lądował tam śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W tej chwili strażacy próbują wypompować niebezpieczne substancje z cysterny.

Zdjęcie

Kwietniowy wypadek na A4 - zdj. archiwalne /GAZETA WROCLAWSKA PIOTR KRZYZANOWSKI/POLSKA PRESS GRUPA /East News
Kwietniowy wypadek na A4 - zdj. archiwalne
/GAZETA WROCLAWSKA PIOTR KRZYZANOWSKI/POLSKA PRESS GRUPA /East News

Wypadek był następstwem innego zdarzenia. Nad ranem do rowu wjechała ciężarówka. Służby nie były w stanie wyciągnąć samochodu, dlatego wezwano specjalistyczny sprzęt i zatrzymano ruch na jezdni w kierunku Rzeszowa. 

Na miejscu od razu zaczęły tworzyć się kilkukilometrowe korki. To właśnie wtedy część rozpędzonych samochodów nie wyhamowała i zderzyła się ze sobą.

Reklama

Na miejscu cały czas pracują służby, które próbują rozdzielić zaklinowane ciężarówki oraz wypompować substancje z cysterny.

Ruch w kierunku Tarnowa został całkowicie zamknięty, a w kierunku Krakowa służby przepuszczają samochody tylko pasem awaryjnym. Policja wyznaczyła objazd przez DK 94. 

Marek Wiosło

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

RMF24
Więcej na temat:wypadek

Zobacz również

  • Lubelskie: Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych

    Policja bada okoliczności tragicznego wypadku w Bychawie (woj. lubelskie). Motocyklista potrącił tam kobietę, która przechodziła przez przejście dla pieszych. 64-latka zmarła na miejscu. więcej