Zderzenie ciężarówki z busem na A2. Ranne trzy osoby

Środa, 23 sierpnia 2017 (10:30)

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na autostradzie A2 pomiędzy węzłami Łowicz i Skierniewice w kierunku Warszawy. Ranne zostały trzy osoby. Według drogowców utrudnienia w ruchu mogą potrwać do późnych godzin popołudniowych.

Zdjęcie

Utrudnienia w ruchu na A2 (zdj. ilustracyjne) /Piotr Jędzura /Reporter
Utrudnienia w ruchu na A2 (zdj. ilustracyjne)
/Piotr Jędzura /Reporter

Jak informuje Łukasz Poborski z policji w Łowiczu, ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ciężarowym mercedesem z naczepą uderzył w jadącego przed nim busa mercedes sprinter. Następnie bus uderzył w tył znajdującego się przed nim ciężarowego dafa z naczepą.

Trzech mężczyzn podróżujących busem odniosło obrażenia. Dwóch z nich przewieziono do szpitala w Skierniewicach, jednego Lotnicze Pogotowie Ratunkowe przetransportowało do Łodzi.

Reklama

Obecnie ruch w kierunku Warszawy odbywa się jednym pasem.

Policja zablokowała możliwość wjazdu na autostradę A2 w kierunku Warszawy na węźle w Strykowie oraz węźle Łowicz.

Rzecznik łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Maciej Zalewski informuje, że w związku z wypadkiem kierowcy, którzy znaleźli się na odcinku autostrady między miejscem wypadku i węzłem Łowicz, zostaną przez policję sukcesywnie wypuszczeni w kierunku stolicy.

"Ci, którzy minęli węzeł Łódź Północ i nie dojechali do węzła Łowicz, będą kierowani drogą wojewódzką 704 i drogą krajową nr 14 do Łowicza i dalej DK 92 i DK 70 do węzła Skierniewice, gdzie ponownie zjadą na autostradę" - wyjaśnia.

W związku z decyzją o zamknięciu na węźle Łódź Północ łącznic prowadzących do Warszawy (zarówno od strony Gdańska, jak i Katowic) drogowcy sugerują następujące objazdy: od strony Gdańska należy zjechać z autostrady A2 na węźle Kutno Wschód i jechać w kierunku stolicy DK 92, ewentualnie w Łowiczu zjechać na DK 70 i dojechać do autostrady A2 (węzeł Skierniewice) i kontynuować podróż do Warszawy.

W przypadku minięcia węzła Kutno Wschód, należy dojechać do węzła Łódź Północ, gdzie trzeba zjechać na A2 w kierunku Poznania i dalej na węźle Stryków zjechać na DK 14, skąd można dojechać do Łowicza i podążać DK 92 w kierunku Warszawy, bądź w Łowiczu zjechać na DK 70, którą można powrócić na autostradę A2.

Trzecią możliwością jest dojechać autostradą A1 do węzła Brzeziny, zjechać w tym miejscu na DK 72 i kierować się do Rawy Mazowieckiej, skąd drogą ekspresową S8 można dotrzeć do Warszawy.

Jadący od strony Katowic powinni na węźle Piotrków Trybunalski Zachód zjechać na S8, skąd można bezpośrednio dotrzeć do Warszawy. W przypadku minięcia węzła Piotrków Trybunalski Zachód, należy dotrzeć do węzła Brzeziny i dalej DK 72 kierować się do Rawy Mazowieckiej, skąd S8 prowadzi do Warszawy.

Z kolei od strony Poznania trzeba autostradą A2 dojechać do węzła Stryków, skąd Dk 14 kierować się do Łowicza i dalej DK 92 bezpośrednio do Warszawy, lub zjechać na DK i dojechać nią do węzła Skierniewice, gdzie można ponownie wjechać na autostradę A2.

Zdaniem Zalewskiego wiele wskazuje na to, że normalny ruch na A2 uda się przywrócić w późnych godzinach popołudniowych. 

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Korki na drogach prowadzących nad Morze Bałtyckie

    W niedzielę (2 sierpnia) w południe na części dróg w województwie pomorskim tworzą się korki spowodowane dużym ruchem. Zatory powstają przed bramkami na autostradzie A1 w Rusocinie oraz przed... więcej