Zderzenie ciężarówki i busa. Nie żyją trzy osoby

Poniedziałek, 19 lutego (15:42)

W poniedziałek na drodze wojewódzkiej nr 252 w miejscowości Zakrzewo w powiecie aleksandrowskim (woj. kujawsko-pomorskie) doszło do zderzenia samochodu ciężarowego i busa. Zginęły trzy osoby, a czwarta jest w stanie krytycznym. Trasa łącząca Włocławek z Inowrocławiem jest zablokowana.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Damian Klamka /East News
Zdj. ilustracyjne
/Damian Klamka /East News

"Na DW 252 zderzyły się czołowo samochód ciężarowy i bus. Trzy osoby poniosły śmierć na miejscu, a dwie ranne zostały zabrane do szpitali przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Jedna z nich była w stanie krytycznym" - powiedział PAP dyżurny operacyjny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu mł. bryg. Mariusz Kwiatkowski.

Jak poinformował dyżurny, służby dalej pracują na miejscu, a przyczyny i okoliczności wypadku bada prokurator. Trasa jest zablokowana, a utrudnienia mogą potrwać przez około dwie godziny.

Reklama

"Na miejscu są trzy zastępy straży pożarnej. Zabezpieczamy ten teren. Z informacji przekazanych przez załogę LPR-u wynika, że jedna z rannych osób jest w bardzo ciężkim stanie, a druga w średnim" - powiedział PAP oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Aleksandrowie Kujawskim mł. asp. Michał Żbikowski.

Rzecznik prasowy dodał, że ofiary śmiertelne to podróżujący busem. Kierowca samochodu ciężarowego wyszedł z wypadku bez szwanku.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Dolnośląskie: Kolizja pięciu aut na A4

    Do kolizji pięciu aut osobowych doszło w piątek na dolnośląskim odcinku autostrady A4 między węzłami Kąty Wrocławskie i Pietrzykowice w kierunku Zgorzelca. Nieprzejezdny jest jeden pas ruchu. więcej