Zderzenie ciężarówek na A4. Wielokilometrowe korki

Poniedziałek, 8 czerwca 2015 (15:51)

Po wypadku z udziałem dwóch ciężarówek, do którego doszło między węzłem Skawina a węzłem Tynieckim, na autostradzie A4 w Krakowie tworzą się wielokilometrowe korki.

Jedna z ciężarówek przewróciła się na bok i zablokowała drogę. Mimo, że policja kieruje samochody na objazdy przez Kraków, w stronę Katowic utworzył się 9-kilometrowy korek, a w stronę Rzeszowa auta stoją w 5-kilometrowym korku. Służbom udało się zdemontować bariery oddzielające jezdnie, dzięki czemu kierowcy uwięzieni między węzłami będą mogą przejechać drugim pasem.

- Staramy się podnieść samochód ciężarowy, jednak nie jest to proste zadanie, ponieważ przewoził on stal i w sumie waży ponad 30 ton - mówi Arkadiusz Gawolicz - dyżurny informacji drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie.

Reklama

Do wypadku doszło na 411 kilometrze autostrady. - Tir zahaczył o drugi samochód ciężarowy stojący na poboczu. Przewrócił się i zablokował ruch w stronę Katowic - mówi nadkomisarz Katarzyna Cisło z małopolskiej policji.

Wypadek wyglądał bardzo groźnie, ale na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Dolnośląskie: Śmiertelny wypadek na A4

    Jedna osoba zginęła po tym, jak auto wypadło z trasy na autostradzie A4 pomiędzy węzłami Kąty Wrocławskie i Kostomłoty (woj. dolnośląskie). Trasa w miejscy wypadku jest nieprzejezdna. więcej