Zderzenie autobusu z ciągnikiem. Jedna ofiara, liczni ranni

Czwartek, 5 lipca 2018 (10:03)

Jedna osoba nie żyje, a osiem osób zostało rannych w wyniku zderzenia autobusu z ciągnikiem rolniczym na Drodze Krajowej nr 33 w Wilkanowie między Kłodzkiem i granicą z Czechami. Trasa w miejscu wypadku jest zablokowana.

Zdjęcie

zdj. ilustracyjne /Adam Staśkiewicz /East News
zdj. ilustracyjne
/Adam Staśkiewicz /East News

Do wypadku doszło przed godziną 8 na wysokości Wilkanowa na odcinku między Kłodzkiem i granicą z Czechami. Jak powiedział PAP naczelnik wydziału prewencji Komedy Powiatowej Policji w Kłodzku kom. Krzysztof Bal, najprawdopodobniej autobus najechał na tył ciągnika rolniczego w wyniku czego ciągnik z przyczepą wpadł do rowu. Kierowca pojazdu rolniczego zginął na miejscu. Bal poinformował, że osiem osób jadących autobusem zostało rannych.

Na miejsce skierowano dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którymi zostali przewiezieni do szpitala jedna z pasażerek i kierowca autobusu.

Reklama

Droga w miejscu wypadku jest zablokowana. Wprowadzono objazd przez Domaszków i Długopole Dolne. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 12.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Dolnośląskie: Śmiertelny wypadek na A4

    Jedna osoba zginęła po tym, jak auto wypadło z trasy na autostradzie A4 pomiędzy węzłami Kąty Wrocławskie i Kostomłoty (woj. dolnośląskie). Trasa w miejscy wypadku jest nieprzejezdna. więcej